Ana sayfa Ekonomi 23 Nisan Altın Fiyatlarında Son Durum Nedir ?

23 Nisan Altın Fiyatlarında Son Durum Nedir ?

2785
0
PAYLAŞ

Altın fiyatları ne kadar oldu. 23 Nisan 2016 altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeler, çeyrek altın fiyatında son durum. Kapalıçarşı altın fiyatları, dolar kur endeksi detaylar haber içeriğinde. Faiz indirimi kararının ardından 2.81 liranın altını gören Dolar TL kuru Kapalıçarşı altın fiyatlarını da vurdu.Çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında faiz indirim şoku yaşanıyor. Analistler, teknik olarak 1.262 ve 1.268 dolar dirençlerinin, olası düşüşlerde ise 1.225 dolar desteğinin öne çıkacağını kaydediyor. Altının gram fiyatı ise bugün 114 liranın altına inerek 113,40 liraya kadar yükseldi. Kapalıçarşı’da şu dakikalarda çeyrek altın 186 liradan satılıyor ve Cumhuriyet altını ise 758 liradan işlem görüyor.Altının kilogramı 113 bin 330 liraya kadar ulaştı.

Altın Endeksi önceki güne göre yüzde 1,35 değer kazandı. Altın Ons fiyatı, Güncel piyasa ltın fiyatları, Gram altın fiyatı, Çeyrek altın fiyatı, Cumhuriyet altın fiyatı, İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları, 23 Nisan 2016 altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeler Ajans Haber’de. İSTANBUL KAPALIÇARŞI ALTIN FİYATLARI 23 Nisan 2016 Cumartesi İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları şu şekilde, 113,60 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altının gramı 113,80 liradan satışa sunuldu. 748 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira 761 liradan alıcısını bekliyor. 103,50 liradan alınan 22 Ayar Bileziğin gramı 105,50 liradan işlem gördü. 731 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet 747 liradan satılıyor. 365 liradan alınan Yarım Ziynet 373 liradan güne başlamış durumda. 182 liradan alınan Çeyrek altın 186 liradan satılıyor.

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 113,80 lira oldu.. Bu hafta Asya piyasalarında güne sakin başlayan altının ons fiyatı, 12 Nisan’dan beri gördüğü en yüksek seviye olan 1.258 dolara kadar çıktıktan sonra kazançlarını geri vererek 1.250 doların hemen altında dengelendi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz koridorunun üst bandını piyasa beklentileri doğrultusunda 50 baz puan indirmesinin ardından dolar kurundaki düşüşün etkisiyle yüzde 1,1 gerileyen altının gram fiyatı, günü 112,54 liradan tamamladı. altın fiyatları ALTIN NEDİR Altın günümüz itibariyle dünyanın en değerli madenlerinden biridir.

Altının hem hediye hem de yatırım aracı olarak kullanılır. Altın fiyatları sürekli değişim gösterir. Dünya’nın en değerli madenlerinden biri olan altın, yıllar boyu insan elinde bir çok şekilde işlenmiştir. İşçilikleri yoğun olan ve titizlikle çalışılan altın çeşitleri daha çok hediyelik olarak kullanılırken, gram altın ve külçe altın gibi işçiliğin en az seviyede kullanıldığı altın çeşitleri ise yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Diğer yatırım araçları ile karşılaşacak olursak altın pek fazla ekonomik krizden etkilenmez ve her zaman yatırım aracı olmaya devam eder. Farklı ülkelerde yaşanan ekonomik krizler o ülkelerin para birimini doğrudan etkilemektedir ancak altın piyasası daha küresel bir davranış göstererek uzun vadede büyük olasılıkla kazançlı çıkmanızı sağlamaktadır.

Altına her zaman ilgi duyulur ve hiçbir zaman vazgeçilmez bir yatırım aracı olmuştur. Ajanshaber ekibi olarak günlük olarak ziyaretçilerimize altın fiyatları hakkında en doğru ve güncel verileri grafiklerle sunmaktayız. Güncel altın fiyatlarının yanı sıra geçmiş altın fiyatları da arşiv olarak. Geçmiş dönem altın fiyatları özellikle altın piyasasının gelecekte yapacağı hareketleri doğru tahmin etmek için yatırımcılar tarafından sıkça kullanılan bir bölümdür. Altın fiyatlarını takip etmenin yanı sıra altın fiyatı hesaplama aracı ile de altın çeviri işlemlerinizi yapabilirsiniz. Altınları yatırım aracı olarak her zaman maddi bir değer olarak görebilir ve geleceğe dair yatırımınız en uygun şekilde yapabilirsiniz. Düğünlerin de vazgeçilmezi olan sarı altınlar bir ömür vazgeçilmeyecek bir yatırım aracı olarak kalacaktır. Geçmişten bugüne altın değerini her zaman korumaya devam etmiştir.

Kaynak: Seçim Takip

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here