Ana sayfa Makale 4×4 araç kiralama

4×4 araç kiralama

1188
0
PAYLAŞ

 

Arazi taşıtı dediğimizde ilk aklımıza gelen, birçok zorlu arazi ve hava koşullarında güçlü ve dayanıklı olmasından dolayı seyahat edebildiğimiz araçlar aklımıza gelmektedir. Tanımını ise, karayollarında yolcu ve yük taşıyabildiğimiz ve bütün tekerlekleri gücünü motordan alan taşıta verilen bir isimdir. Günümüzde; birçok taşıt yarışları olmakla birlikte, arazi taşıtı yarışları da bir hayli ilgi çeken alanlardandır. Farklı bir izleyici kitlesine sahiptir. Bu araçlar sınıf olarak ta farklı seçenekler sunmaktadırlar. Bunlara bir örnek olarak G sınıfı arazi taşıtlarını gösterebiliriz. Bunun özellikleri arasında şunlar vardır. N1 sınıfı olanlarda araç kütleleri 2 tonu aşmaz ve M1 sınıfında ise en az bir olmak üzere ön ve arka dingilleri eş zamanlı çalışırlar ve bununla birlikte en az bir olacak şekilde diferansiyel kilit mekanizmasına sahip olan ve %30’luk eğimleri tırmanabilen araçlar, arazi taşıtı olarak kabul edilmektedir. Bu araçlara arazi aracı deniliyor ve arazi aracı kiralama adı altında sahip olunabiliyor.

Arazi Taşıtı Çeşitleri Nelerdir?

Arazi taşıtlarına birçok örnek verilebilir.4*4 çekiş gücüne sahip ve güçlü motoruyla, herkesin zevkine hitap eden hem arazilerde hem de spor araç olarak günlük hayatta da kullanılabilecek birçok araç çeşiti vardır. Yakıt seçeneği olaraktan; benzin ve LPG yakıt tiplerinde, SLU ve Pick-up araçlar mevcuttur. Bu araçlar, üstün teknoloji ile tasarlanmış ve güçlü yol tutuşlarıyla bir hayli tercih edilmektedirler. Bu kategorilerde; otomatik ve yarı otomatik vites seçenekleri de mevcuttur. Peki 4*4 araç kiralama işlemini nasıl yapabiliriz. Şimdi ise 4×4 kiralama konusuna bakalım.

Bu arazi taşıtlarını nasıl kiralayabilirim?

Arazi aracı kiralama da diğer araç kiralama işlemleri gibi mümkündür. Bunların genel adı 4*4 arazi taşıtıdır.4*4 araç kiralama içinde birçok seçenek sunulmaktadır. Hem şehirlerde hem de özellikle arazilerde dilediğince seyahat yapabilirler ve normal araçların ulaşamayacağı noktalara kolaylıkla ulaşabiliriz. Rent a car işletmeciliği yapılan yerlerde bu 4*4 kiralama hizmetlerini alabiliriz. Güvenilir araç kiralama mekanizmasıdır.

Tabi ki birçok araç çeşidi de sunulmaktadır. Ayrıca bu arazi araçları, yarış yapmaları sebebiyle de bir spor haline dönüşmüşlerdir ve büyük bir izleyici kitlesine kavuşmuşlardır. Ulusal bir arenaya yayılmıştır. Bu araçların özelliklerine kısaca değinecek olursak. Bu tip araçlar; güçlü yol tutuşuyla, güçlü motorlarıyla, her şartta yoluna devam edebilmeleriyle, yerden yükseklikleriyle ve macera sunmaları sebebiyle, hem konforlu bir seyahat imkanı sunmaktadırlar hem de güvenir bir şekilde seyahat yapılmasını sağlamaktadırlar. Genellikle tercih edilen Dacia Duster 4×4 kiralama hem ekonomik hemde ucuz maliyetli olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here