Ana sayfa Makale Babalık Testi Gizli Yapılır Mı?

Babalık Testi Gizli Yapılır Mı?

1342
0
PAYLAŞ

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok talep gören DNA testi uygulamalarının başında bilindiği üzere babalık testi çalışmaları gelmektedir. Bu yüzden DNA Test Merkezi’mizin müşteri memnuniyeti odaklı ve güvenilir olarak gerçekleştirdiği bu tür test uygulamalarına olan ilgi her geçen gün giderek artmaktadır.

Babalık testi, bir çocuk ile bu çocuğun babası olduğu iddia edilen erkek bireyden alınan DNA örneklerinin karşılaştırılması sonucunda bu kişiler arasında gerçekten biyolojik olarak baba-çocuk ilişkisi olup olmadığının tespit edilmesini sağlayan, moleküler genetik alanında en güvenilir ve en çok talep gören testlerin başında yer almaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgileri https://www.dnatesti.com.tr bağlantı adresine sahip DNA Test Merkezi’mizin kurumsal internet sitesi üzerinden tek tıkla öğrenebilirsiniz.

Babalık Testi Gizlilik Prensibi

Son teknoloji genetik araştırma araçları ve ekipmanları ile donatılmış üst düzey laboratuvarlarda deneyler gerçekleştiren DNA Test Merkezi’miz kurulduğu günden bu yana gizlilik prensiplerine ve müşterilerine uyguladığı etik değerlere büyük özen göstermektedir. Özellikle babalık testi gibi sonuçları ciddi olan tüm DNA testi uygulamalarında gizlilik temel öncelik olarak korunmaktadır.

Merkezimizin deneyimli çalışanları tarafından gerçekleştirilen bu çalışmalarda babalık testi yaptırmak isteyenler gönül rahatlığı ile gizlilik konusunda endişe duymadan DNA Test Merkezi’mize müracaat edebilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak ünlü Moleküler Biyolog Alpay AVCI, yapmış olduğu bir açıklamasında “Babalık testi çalışmalarında laboratuvar veya ev ortamında DNA testi için gerekli olan tüm numuneler alınır ve bu şekilde test sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.” demiştir.

DNA Testi İçin Gerekli Numuneler Nelerdir?

Babalık testi yaptırmak için annenin izninin onayının alınmasına ve anneden DNA testi için gerekli olan numunelerin tedarik edilmesine gerek yoktur. Bu yüzden baba ile çocuğu da talep etmesi halinde etik değerler çerçevesin de DNA testi için gerekli numuneleri kurumumuza teslim ederek test sonuçlarına ulaşıp merakını sonuçlandırabilmektedir. DNA testi için alınan örneklerden bazıları, tırnaklar, 30 günlük diş fırçası, sperm lekesi, sigara izmariti, saç teli gibi unsurlardır. Bu numuneler ile ırk testi de yapılabilmektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here