Ana sayfa Makale Ceza Avukatı Fiyatları

Ceza Avukatı Fiyatları

1614
0
PAYLAŞ

Ceza Avukatı Fiyatları

ceza avukatı

Günümüzde herkes potansiyel anlamda şüpheli olabilmekte veya zarar gördükleri bir konuya ilişkin mağdur sıfatıyla adliye koridorlarında haklarını arayabilmektedir. Bu anlamda ceza davalarına ilişkin haklarınızı korumak veya savunmanızı yapmak amacıyla bir ceza avukatından destek almanız oldukça doğru bir karar olacaktır. Günümüzde sürekli olarak değişen kanunları, Yargıtay içtihatları ve yönetmelikleri vatandaşların takip etmesi oldukça zor olmakla, çoğu zaman avukatlar veya hakim, savcılar dahi yüksek yargı organlarının kararlarını takip etmekte zorlanmaktadır. Ayrıca halen herhangi bir vatandaşın anlayamayacağı kavramların bulunduğu hukuk dilini anlayamamanız halinde zorluk da yaşayabilmeniz mümkün olacağından, avukat desteği almanız ve güvenilir bir avukata vekalet vermeniz oldukça önemlidir. Günümüzde adli yargı sistemi ceza hukuku ve özel hukuk olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

Ceza hukuku kişi hürriyetini bağlayıcı cezaları ortaya koymakta veya adli para cezası ile kişilerin cezalandırılmasına karar vermek için kurulmuş olup, suçun önüne geçmek ve kişilerin ıslahı için oluşturulmuş bir sistemdir. Bağımsız yargılama yetkisi bulunan mahkemeler tarafından değerlendirme yapılarak verilen bu kararlara ilişkin hakkınızı korumanız oldukça önemlidir. Ancak kendinizi savunurken veya mağdur sıfatıyla hakkınızı ararken ceza avukatı fiyatları konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir, aksi takdirde çok küçük bir olay için bile oldukça yüksek rakamlar ödeyebilirsiniz.

 

Ceza Davasının Önemi

 

Bir ceza davası, kişilerin sosyal hayatlarını, geleceklerini, sabıka kayıtlarını, mesleklerini ve en önemlisi yakınlarını oldukça etkileyen bir konudur. Ceza davaları bu anlamda oldukça önemli olup, büyük sorumluluklar ortaya çıkarmaktadır. Ancak günümüzde kullanılan Türk Ceza Kanununda belirtilen cezalara ilişkin değerlendirme yapılması da oldukça önemlidir. Örneğin; bir “Hakaret” suçu ile bir “Kasten Öldürme” suçu aynı şekilde değerlendirilmemelidir. Sonuç olarak mahkemece hakkınızda mahkumiyetinize karar verilecek olsa bile, her iki suçun ceza miktarlarının oldukça farklı olması neticesinde, her dosyaya ayrı şekilde yaklaşılmalıdır. Bu konuda hukuk büromuzun “her dosya bir insandır” anlayışıyla hareket ettiğini bilmeniz ve ceza avukatı fiyatları konusunda sizlere gerekli desteği sunacağını bilmeniz gerekmektedir. Hakkınızda düzenlenen iddianame neticesinde öngörülen ceza miktarını bilerek, bu konuda son çıkan Yargıtay kararlarını, Anayasa Mahkemesince verilmiş kararları inceleyip, hakkınızda yaptığımız değerlendirmeler sonucu, mahkemede haklılığınızı savunmaktayız. Ceza davaları, konuları itibariyle tutuklu yargılamaya da konu olabilmektedir. Katalog suç olarak bilinen suçları işlediğiniz iddia edilerek tutuklanmanız halinde, avukatlarımız ceza infaz kurumlarında sizleri ziyaret ederek, sizlerle sürekli fikir alışverişinde bulunmaktadırlar. Bunun yanı sıra, her ne kadar hakkınızda açılmış herhangi bir ceza davasında erteleme hükümleriyle hürriyetinizi bağlayıcı cezalardan kurtulacak iseniz de, aslında sabıka kaydınıza işlenen bu hüküm neticesinde sosyal hayatınızda veya iş hayatınızda oldukça sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle önceliğimiz sizin beklentileriniz doğrultusunda sorumluluklarımızı ortaya koymaktır. Ceza avukatı konusunda sizden oldukça cüzi miktar isteyen avukatlarla görüşmenizi doğru bulmamaktayız, çünkü sizin ceza infaz kurumuna girmeyeceğinizi, hakkınızda erteleme hükümlerinin oluşacağını söyleyen bir avukat sabıka kaydının sizin için önemli olmadığını düşünerek hareket etmektedir.

 

Ceza Avukatı

 

Müştekisi olduğunuz veya sanığı bulunduğunuz dosyanın kapsamına göre çalışma koşullarımızı belirliyoruz. Üzerinize atılı suçun yasal unsurlarını değerlendiriyor, hakkınızda tüm delilleri ve dinlenmesi gereken tanıkları mahkeme huzuruna çıkartıyoruz. Ayrıca hakkınızda istenmeyen bir karar verilmesi halinde, temyiz işlemlerini tamamlıyor ve hakkınızda Yargıtay tarafından bir karar verilmesini sağlıyoruz. Ceza avukatı fiyatları konusunda dikkatli davranmanızı önermekteyiz çünkü geleceğinizi belirleyecek olan bir davada, iyi bir avukata vekalet vermeniz sizin için en doğru karar olacaktır. İstanbul Topo Hukuk Bürosu olarak ceza avukatı fiyatları konusunda gereken değerlendirmenizi yapıp sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Ziyaret edebilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here