Ana sayfa Makale DÜNYANIN BAŞKENTİ İSTANBUL

DÜNYANIN BAŞKENTİ İSTANBUL

1219
0
PAYLAŞ

otobus_seferleri2 Eski zamanlarda insanların bir yerden bir yere gitmesi günleri alırken, teknolojinin gelişmesiyle seyahat imkanı gün geçtikçe daha da kolaylaştığı bir gerçektir. İnsanlar teknolojinin imkanlarından faydalanmak istedikçe otobüs firmaları da artarak değişik mekanların ve şehirlerin görülmesine olanak sağlamışlardır. Tercih size kalmış Günümüzde Metro turizm ve Esadaş turizm gibi birçok firma İstanbul’a sefer düzenlemektedir.  Eskiden başka şehirde bulunan güzelliklerden haberdar olamazdık. Artık her evde bulunan televizyon sayesinde Türkiye’nin güzelim şehirlerinin varlığından haberimiz olmaktadır. İşte bu sayede ekranda görüntüsüyle yetindiğimiz şehirleri görmek arzusu oluşmaktadır. Bir çok imparatorluğa başkentlik yapmış, fethetmesi günleri alan İstanbul, adım attığın her yerde bir tarih, farklı dinlere ev sahipliği yapmakta ve Hipodrom, Ayasofya, Aya İrini, Küçük Ayasofya Camisi ve Topkapı Sarayı gibi bir çok tarihi yeri görmek için dünyanın akın ettiği tarih kokan bir il olması ve nedeniyle bir çok insanın ilk görmek istediği şehirlerdendir birisidir. Türkiye’nin bu önemli şehrine hangi şehirden olursanız olun bir çok firma istediğiniz an otobüs seferleri düzenlediği aşikardır.

Karadan seyahat için otobüs bileti 

Otobüs biletini firmadan veya internetten aldığınız an istediğiniz yere yolculuğa hazırsınızdır. Seyahat etmek için güzeller güzeli Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği, görmeye değer güzelliklerle dolu İstanbul’a gitmeye karar verdiniz. Artık yapılacak bellidir. İstanbul otobüs biletinizi almanız kafi. Otobüse binip koltuğunuza oturduğunuz andan itibaren İstanbul’a adım atacağınız ana kadar otobüsün camından dışarıya bakarak an ve an güzelliklere şahit olacaksınız. Seyahati karadan devam ettirmek isteyenler için nilüfer turizm ve varan turizm gibi firmalar sayesinde gitmek istediğiniz şehri görme imkanınız olacaktır.

Deniz otobüsü

Teknoloji sayesinde karadan yolculuk haricinde deniz yolculuğu da günden güne artış göstermektedir.  İstanbul deniz seyahati yapmak içinde en uygun şehirdir. Denizi keşfetmek ve deniz otobüsünün keyfine ulaşmak için İdo biletinizi almanız yeterlidir. İster kara yolculuğu ister deniz yolculuğu olsun İstanbul’u görmek hayal olarak kalmamalıdır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here