Ana sayfa Makale Güneş Lekesi Maskesi

Güneş Lekesi Maskesi

768
0
PAYLAŞ

Birçok kadın güzellik için onlarca maske, tonik ve temizleyici kullanırlar. Yüzlerini dış etkenlere karşı korumak ve cildin sağlığı için gerekli birçok yola başvururlar. Bunların başında güneş lekelerine karşı maskeler yer almaktadır. Çünkü güneş lekelerinin yüzde yarattığı kötü görünüm dışında cilde de çok zararlıdır ve başka hastalıklara yol açabilir.

Güneş lekelerini azaltmak ve engellemek için birçok ürün mevcut olmasına rağmen evde hazırlanabilecek maske tarifleri de vardır. Bunlar;
Yoğurt Maskesi

Yoğurt, protein olması, kalsiyum ve vitaminler bakımından zengin olması özellikleriyle bilinir. Bu özelliklere sahip olan yoğurt, cildi nemlendirir ve cilde aydınlık bir görünüm verir. Güneş lekeleri için, bir yumurta akını köpürtene kadar çırpıp bir tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırarak elde edilen maskeye, üç damla limon sıkıp yüzünüze sürdüğünüzde ve bunu haftada bir kez uyguladığınızda bir aya kadar etkisini görmek mümkündür. Ayrıca maske yüze uygulandıktan sonra kuruyana kadar bekletilmeli ve ılık su ile durulanmalıdır.

Ballı Limon Maskesi

Balın cildi yenileyici ve onarıcı özelliği vardır. Ciltteki ölü hücrelerden arındırarak cilde parlak bir görünüm kazanmasını sağlayan balı, limon ile karıştırarak güneş lekelerine çözüm bulunabilir. 1 yemek kaşığı bal ile yarım limonun suyunu karıştırıp yüzünüze maske olarak uygulanabilir. Yüze sürülen karışım beş dakika bekletilmelidir. Daha sonra ılık su ile yüz yıkanmalıdır. Bu şekilde maske, dört, beş gün ara ile kullanılmalıdır.

Pirinç Suyu Maskesi

Pirincin beyazlatma etkisi vardır ve güneş lekelerine karşı da kullanılabilmektedir. İki su bardağı pirinci yine aynı miktarda su ile bir kaba akıp su beyazlayana kadar bekletilmelidir. Ve yüz bu su ile her gün pamuk yardımı ile silinmelidir. Daha sonra da bol su ile yıkanmalıdır. Bu maskenin etkisi genellikle bir hafta içinde gözle görülebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here