Ana sayfa Makale Kaporta Göçük Düzeltmenin Avantajları

Kaporta Göçük Düzeltmenin Avantajları

951
0
PAYLAŞ

Kaporta Göçüğün Düzeltilmesi

 

Trafikte bulunan araçların tamamı çeşitli sebeplerle kaportalarında göçüklerin olması kaçınılmaz hale gelmiştir. Araçların hareketleri esnasında çarpma, vurma veya dolu gibi sebeplerden dolayı kaportalarda göçükler meydana gelmektedir. Bu göçükler araç sahipleri tarafından bir an önce giderilmeye çalışılmakta, bu yöntemlerin bir kısmı aracın orijinalliğinin bozulmasına, aracın değerinin düşmesine, araçtan uzun süre yoksun kalmaya, yüksek maliyetlere, hasarsızlık indiriminin bozulmasına neden olabilmektedir.

 

Car-Mos mini onarım hizmetleri kaporta göçük düzeltme işlemini bir takım yöntem ve aletlerle kaportanın ve boyanın zarar görmeden düzeltilmesini sağlamaktadır. Bu işlemin etkinliği düzeltme yapılacak alanda uzama ve boyanın zarar görmemesine bağlıdır. Ayrıca düzeltme yapılacak alanın işlem görmemiş olması yani macunlanmamış olması gerekmektedir. İşlem gören parçalarda meydana gelen göçüklerde düzeltme esnasında macun tabakası çatlayabilmekte, boya zarar görmesine neden olabilmektedir.

 

Kaporta Göçük Düzeltmenin Avantajları

 

Boyasız Göçük Düzeltme hizmeti hızlı basit ve etkilidir.

Boyama işlemine nazaran kaporta göçük düzeltme kısa süren işlem nedeniyle araçtan yoksun kalınma süresi oldukça kısadır.

Aracın boyasının zarar görmediği durumlarda boyanan parça olmayacağından aracın orijinalliği bozulmaz. Aracın değerinde düşüş yaşanmaz.

Boyasız göçük düzeltmenin maliyeti boyama işlemine göre oldukça düşüktür.

İşlem 1 ila 7 cm arasındaki göçüklerde sağlıklı şekilde uygulanabilmektedir.

Orijinal olan parçalarda işlem sonucunda kaporta eski halini alarak herhangi bir iz kalmamaktadır.

Kaskolar tarafından mini onarım kapsamında yapıldığından müşterilerin hasarsızlık indirimlerine etki etmemektedir.

 

Kaporta Göçük Düzeltmenin Uygulanması

 

Hasar görmüş araç öncelikle deneyimli ve işin ehli ustalar tarafından aracın kaportası kontrol edilmektedir. Kontrol sonucunda araca en az etki ederek sonuca ulaşılma hedeflenmektedir. Ustalar, kaporta göçük düzeltme yönteminin başarı oranı, elde edilecek sonuç araç sahibine bildirilmektedir. Araç sahibinin onayı ile işlem başlamaktadır. İşlem için aracın kaportasının arkasına ulaşılmakta ve kullanılacak aletlerle dışa doğru teknik uygulanarak düzeltme işlemi gerçekleşmektedir. Kaportada daha önce meydana gelen hasarlar oluşmuş olması, düzeltilecek yüzeyde boyama işlemi ile macunlama işlemi ve alüminyum tip kaportalarda bu işlem uygulanamamaktadır. Ayrıca yöntem uygulanan alanda kalıp çizgileri olan alanlarda işlemin başarı oranı düşmektedir. Bu alanlara özel işlemler uygulanabilmektedir.

Office 2016

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here