Ana sayfa Makale Klasik Zombi – Korku Filmleri Hd Film İzle

Klasik Zombi – Korku Filmleri Hd Film İzle

1154
0
PAYLAŞ

 

Korku ve gerilim klasikleri arasında kendine özel bir yer edinmiş filmlerden bazıları da zombi temalı filmlerdir. Yaşayan ölüler fikri insanlara çok dehşetli bir fikir gibi geldiğinden olacak, kısaca zombi denen yaşayan ölüler korku filmlerinde sıkça kullanılmıştır. 2016 filmleri  içerisinde de şimdiden birçok zombi temalı film duyurulmuştur.

Sinema tarihine damga vurmuş bazı korku klasiklerini zombi temasını işler. online film izle  seçenekleri ile sitemizde örneklerini bulabileceğiniz bu korku efsanelerine kısaca değinelim.

İlk efsane zombi filmimiz türün en iyi örmeklerinden Ölülerin Şafağı. 1978 senesine tarihli bu efsane yapım türün en iyi örneklerinden biridir. Adeta zombi korku filmlerinin çerçevesini çizen bu film birçok sinema eleştirmeni açısından en iyi korku filmlerinden biridir.

korku filmleri  seçeneğini değerlendirerek izleyebileceğiniz bir diğer zombi filmi efsanesi de 1968 tarihli Yaşayan Ölülerin Gecesi adlı filmdir. Siyah beyaz çekilen bu film o günden bu günlere çekilecek zombi filmlerine ilham kaynağı olmaktadır. 2016 filmleri içerisinde çekilecek zombi filmlerinde de bu efsaneden izler görmemiz olası.

İzleyenleri en çok etkileyen zombi filmi klasiklerinden biri de Ölğlerin Şafağı filminin rüzgârını arkasına alarak gösterime giren Yüzde 99 Ölüm filmidir.

Bu filmler diğer zombi filmlerini de etkilemiş ve tüm dünya sinemaları zombi filmi örneklerinin değişik çeşitlerine sahne olmuştur. Bu sene çıkan ilk Hint yapımı zombi filmi ile zombi filmleri hinterlantlarını arttırmışlardır. İlk Hint zombi filmi pek beğenilmese de gelecek yeni filmlerin habercisi olduğu için olumlu karşılanmıştır.

Zombi fenomenine duyulan ilgi devam etmektedir. Bu durum 2016 filmleri ve daha sonraki yıllara ait filmler içerisinde de bu fenomenin işleneceğini göstermektedir. Hd film izle netliği ile bu filmleri sizlere sunacağız.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here