Ana sayfa Teknoloji Kurumsal Uygulama Geliştiren Yerler

Kurumsal Uygulama Geliştiren Yerler

1712
0
PAYLAŞ


Kurumsal uygulamalar gün geçtikçe daha da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan sistemler haline gelmiştir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve İnternet’in hemen hemen herkes tarafından kullanılmaya başlamasıyla birlikte kurumsal firmaların, uygulama yaptırma yarışı da o denli hızlanmıştır. Bu yarış içerisine giren kurumsal firmalardan aynı sektörde olanlar arasında daha da sıcak bir yarış başlamıştır. Bu yarış hem sektörde ki müşteri potansiyelini kendi şirketleri üzerine çekmek hem de Yazılım Şirketleri tarafından hazırlanan kurumsal uygulamalarının daha kullanışlı olduğunu göstermek için yapılmaktadır. 

Bu kapsamda hazırlanan kurumsal uygulamalar genel strateji olarak bazı ortak noktalara sahip olmalıdır. Bu ortak özellikler aslında farklı kurumsal alanlarda hizmet veren şirketler arasında da oluşmaktadır. Bundan dolayı hangi alandan olursa olsun hazırlanan Yazılım Şirketleri uygulamalarında 6 genel özelliğin yer alması gerekmektedir. 

Kurumsal Uygulamaların Ortak Özellikleri

1 – Veri miktarının fazlalığı

2 – Karmaşık veri ilişkileri

3 – Belirlenmiş bir iş alanı

4 – Dağıtık bir sistem ve diğer sistemler ile entegrasyon

5 – Eş zamanlı erişim

6 – Kullanıcı grupları için çoklu arayüz

Bu 6 özellikle her uygulamada olması gereken adımlardır. Bununla birlikte ek olarak kendi alanında yapılmasını istediği özelliklerin de eklemesi yapılabilir. 

 Kurumsal Uygulama Kimler Tarafından Hazırlanmalıdır

1 – Yazılım ile alakalı olarak tüm metotlardan haberdar olmalıdır

2 – Ortaya çıkan çeşitli tasarım sorunlarını çözmek için tasarım desenlerini bilmeli

3 – Yazılım disipliniyle alakalı bilgisi olmalı

4 – Kod yazarken hiçbir şeyi varsayım üzerine yapmamalı

5 – Değişme ihtimali olan her şeyi paramterik hale getirmeli

6 – Sadece uygulamayı geliştirmekle değil bunun alt yapısı niteliğinde olan gerekli ortam ve araçların hazırlanmasından da sorumlu olduğunu bilmeli

Yazılım Firmaları tarafından hazırlanan bir kurumsal uygulamada olmazsa olmaz gereklilikleri belirttik bununla birlikte bu uygulamayı hazırlayacak yazılımcının da genel özelliklerine değinerek ortaya çıkartılacak olan çalışmanın kalitesiyle ilgili gerekliliklerden bahsettik. Tüm bu bahsedilen durumların aynı anda bir arada bulunmasıyla birlikte ortaya çok Yazılım Firmaları sayesinde başarılı bir çalışma çıkacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here