Ana sayfa Makale Mardin’de Araç Kiralama

Mardin’de Araç Kiralama

1733
0
PAYLAŞ

Ülkemizin en güzel ve özel şehirlerinden Mardin, turizm anlayışıyla da en farklı, alternatif harikalarımızdan biri. Geleneksel deniz kum güneş tatili için Akdeniz ve Ege sahilleri tercih edilirken, kış turizmi için de onlarca benzer kayak merkezi bulunmakta. Kültür turizmi işin içine girince benzersizliğiyle öne çıkan, Kapadokya, Pamukkale ve Mardin gibi merkezler Türkiye’nin en farklı seyahat deneyimini gezginlere ve turistlere sunuyor.

 

Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçak imkanı bulunduğu gibi, genelde daha yoğun seferler sebebiyle Ankara ve İstanbul’dan aktarmalı olarak gelebilen konuklar iner inmez Mardin havalimanı araç kiralama seçeneklerini tercih ederek kenti kiralık arabayla gezmeyi tercih ediyorlar. Mardin’de havalimanı transfer hizmeti sağlayan firmalar, servisler ve geleneksel tur otobüsleri ya da dolmuşları ile özel / VIP turlar sağlayan firmaların araçlarında olduğu kadar turiste kendi araçlarında denk gelmek mümkün. Havalimanı kadar otellerinden veya il merkezinden de Mardin rent a car hizmetlerinden faydalanmayı tercih eden turist sayısı da hiç de az değil.

 

Havalimanı, otogar, şehir merkezi ve oteller bölgesi ile tarihi evler civarı en çok araç kiralama yapılan noktaların başında geliyor. Firmaların müşterilerine araç teslimatlarını gerçekleştirdikleri bu noktalara benzin istasyonları da eklenebilir.

 

Turizm cenneti Mardin’in birçok gezilecek noktasını kendi araçlarıyla diledikleri gibi dur kalk yaparak, istedikleri yerde mola vererek gezmek isteyen bağımsız turistlerin rent a car hizmeti almak için bir diğer tercihi de online araç kiralama firmaları. divvadi, otorento.com, rent a car, araç kirala, kiralıkkkk, araba kiralasana gibi birçok firmanın internet üzerinden sağladığı hizmetlerde, şehrimizden sadece araç teslimatı yapılması için istihdam edilen birçok genç de faydalanmış oluyor.

 

Mardin araç kiralama fiyatları, seçilecek taşıtın türü, modeli ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor olsa da, genelde 60 TL ilâ 250 TL arası / günlük fiyatların öne çıktığı görülmekte. Arabanın otomatik ya da düz vites olması, model yılı ve yaşı, benzinli ya da dizel seçeneği, yolcu kapasitesi, elbette lüks ya da ekonomi sınıfından markası ve ek olarak satın alınan kasko hizmeti farkı kiralık araba fiyatlarının değişkenliğini sağlıyor. Bir diğer yandan da önemli faktör, sezon. Özellikle bahar ayları gibi yoğun turizm sezonunda Mardin’de de tüm işlerde ve tüm ülkemizde olduğu gibi talebe bağlı olarak fiyat değişimi görülebiliyor. Bu dönemlerdeki fiyatlar, diğer dönemlere göre %15 – %30 arası artabilmekte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here