Ana sayfa Sağlık Mutluluk Çubuğu Ve Penil Protez Hakkında Her Şey

Mutluluk Çubuğu Ve Penil Protez Hakkında Her Şey

678
0
PAYLAŞ

Penis protezleri, penis sertliği sağlayarak ereksiyona yardımcı olan, cerrahi olarak implante edilen cihazlardır, bunlara penil protez denir. 151 1970’lerin başında piyasaya sürülmelerinden bu yana teknoloji, özellikle erektil fizyoloji ve patofizyolojinin daha iyi anlaşılması nedeniyle büyük ölçüde gelişti. Bunların neticesinde mutluluk çubuğu gibi yeni keşifler ortaya çıktı. Bu gelişmeler, bu cihazların yaygın hasta ve hekim tarafından kabul edilmesinin yanı sıra komplikasyonlarda önemli bir azalma ile sonuçlanmıştır.

Penil Protezi İşlevi

Protez implantasyon endikasyonları organik ve psikojenik iktidarsızlıktır.
Mutluluk çubuğu yani penil protez ile bunun önüne geçilebilir. Organik nedenler arasında diyabet , parapleji , kuadripleji ve Peyronie hastalığı bulunur . Vasküler cerrahi ve farmakoterapideki terapötik gelişmeler, organik nedenlere sahip hastalarda penil protez kullanımının azalmasına yol açmaktadır, çünkü diğer modaliteler daha iyi sonuçlar sunmaktadır.

Penil Protez ve Mutluluk Çubuğu Hakkında Detaylar

Bu penil protez ve iki genel kategoriden oluşur, dövülebilir cihazlar ve şişirilebilir cihazlardır. Bunların yapımı ve çalışması birbirinden farklıdır. 151-153 Dövülebilir cihazlar, implantasyon kolaylığı sağlar ve arızalanabilecek mekanik parçalara sahip değildir. Çok az el becerisi gerektirirler çünkü kullanımdan önce sadece yukarı doğru bükülmeleri gerekir. Dezavantajlıdır çünkü penisin boyutu ve sertliği değişmez.

Şişirilebilir detümesan fazda deflasyon ile cinsel ilişki için şişirmeye izin veren hidrolik prensiplere dayanmaktadır. Bu cihazların implante edilmesi daha zordur ve nihai mekanik arıza nedeniyle sınırlı ömre sahiptir. Bir mutluluk çubuğu sahibi olmaktan siz de utanmayın. Yatakta eşinize kıymet vermek, verdiğiniz değeri göstermek ve yatakta mutlu olmak için bu tür ürünler kullanmakta hiçbir utanç yoktur.

Yeni Tasarım Ürünler

Penis protezlerinin komplikasyonları ameliyat sırasında (genellikle krural veya bedensel perforasyon), ameliyat sonrası (esas olarak enfeksiyon veya bileşen arızası) veya daha sonra cihaz erozyonu nedeniyle ortaya çıkabilir. Hastaların% 90’ından fazlası memnuniyet bildirdi; reoperatif oran, yeni tasarımlar ve cerrahi gelişmelerle önemli ölçüde iyileşmiştir. Bu raporlara da bakıldığında mutluluk çobuğunun ne kadar yararlı olabileceği görülebilir.

Erkeklerde ve Kadınlarda Cinsel İşlev Bozukluğu

Penis implantları, iki erektil gövdenin her birine yerleştirilen çift desteklerdir. İki temel penis implantı türü vardır: hidrolik (sıvı dolu), şişirilebilir protezler; ve bükülebilir, ancak her zaman peniste sağlam kalan yumuşak, yarı sert çubuklar. 454-456 Penis protezleri çeşitli uzunluklarda ve kolanlarda mevcuttur. İmplantasyon ameliyatı genellikle bir saatten az sürer ve çoğu durumda genel veya bölgesel anestezi altında ayakta tedavi prosedürü olarak yapılabilir.

Enfeksiyon ve mekanik arıza, penis protezlerinde en sık karşılaşılan problemlerdir. Malzemelerde ve tasarımda son zamanlarda yapılan iyileştirmelerle, mekanik arıza olasılığı ilk 10 yılda% 5 ila% 10’a düştü. 454-456 Enfeksiyon vakaların% 1 ila% 3’ünde görülür, ancak revizyon cerrahisinde özellikle diabetes mellituslu erkeklerde enfeksiyon oranları daha yüksek olabilir. Bu tür etkenlere dikkat edilerek tedaviye başlanmalı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here