Ana sayfa Makale Popülaritesi Sinema Filmlerini Geçiyor

Popülaritesi Sinema Filmlerini Geçiyor

2411
0
PAYLAŞ

Popülaritesi Sinema Filmlerini Geçiyor

Minecraft oyununun popülaritesi dev yatırımlı filmlerin izlenme oranını bile geride bırakıyor. Youtube gibi video izleme platformlarına yüklenen Minecraft videolarına baktığımızda bir iki haftalık süreçlerde meydana gelmiş milyonlarca tıklama görebiliyoruz. Minecraft karakterlerinin ilgi çekici olmasından, oyunun kurgusuna, oyundaki her detaya kadar bu başarıda her şeyin rolü var. Bunu kabul ettikten sonra Minecraft’ın güncel popülaritesi üzerine bir yorum geliştirebiliriz. Bu popülerlik oranı, bir anda artmış ve sonra düşecek olan bir oran değildir. Aksine her geçen gün artan bir orandır. Bunu nereden biliyoruz? Oyun, geride bıraktığı altıncı senesinde geliştirildiğinden beri her gün daha fazla kişiye hitap etti ve oyunun oyuncu sayısı hiçbir zaman düşüş göstermedi.

Giderek Yükselen Bir Değer

Oyun başka projelere de örnek ve ilham oluyor. Giderek yükselen bir değer halini alan Minecraft oyunu, ileride Google gibi, Microsoft gibi tek başına dünya devi bir şirket olmayı başarır mı bilinmez fakat Microsoft gelirlerine baktığımızda, bu oyunun başlı başına bir gelir satırını işgal ettiğini görüyoruz. Microsoft’un her ay en fazla kazandığı alanlardan bir tanesi hiç şüphesiz Minecraft oyunu oluyor. Bu oyun şirkete yalnızca dağıtım ve reklam gücüyle kazandırmıyor, aynı zamanda oyunun ücretli premium hesapları bütün dünyada ekmek su gibi tüketiliyor. Bu noktada söz konusu olan bu hesapların 20 Euro gibi yüksek bir bedelden başladığını hatırlatmak gerekir.

Türk Kullanıcılar İçin Alternatifler Mevcut

Türk oyun severler 20 Euro gibi fahiş bir bedeli ödemek zorunda değil.  Minecraftity, Türk kullanıcılar için bu noktada geliştirilmiş en önemli alternatif satış yeri… Bu site sayesinde ikinci el, itinayla temizlenmiş ve sıfırıyla eşdeğer konuma getirilmiş hesapları, 10 liradan başlayan fiyatlarla ve PayPal ödemesi ile satın alabiliyorsunuz. Bir oyun sever olarak daha ne istersiniz ki? Hem PayPal, hem de normal satış fiyatının neredeyse yedide biri fiyatına… Oyunu online olarak oynamanıza imkan tanıyacak bu hesaplardan herhangi bir tanesini tercih ederek, online Minecraft’ın tadını çıkartabilirsiniz. Online oyunun tam sürümlü olanından çok daha zevkli olduğunu unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here