Ana sayfa Makale PROMOSYON ÜRÜN

PROMOSYON ÜRÜN

1270
0
PAYLAŞ

Günümüzde bir çok marka ürünlerini tanıtmak veya ürün satımını artırmak için promosyon ürünlerini alıcılara sunmaktadır. Bu sektörler içerisinde başta gelen ürünler gıda ürünler, oyuncak, giysi ve mutfak eşyalarıdır. www.baskilitisort.info

Hiç bitmeyecek sektörlerden olan giyim sektörü günden güne kayda değer bir şekilde artarak çoğalmaktadır. Baskılı tişört Talebin fazla olması sayesinde arzında fazlalaştığı bu sektörde üreticiler çok değişik tasarımlar elde etmeye başlamışlardır. Tasarımların fazlalaşması ürün rekabetini de beraberinde getirmiştir.

Bu sebep promosyon ürünler hem ürünü tanıtma hem de markanın reklamı açısından önemli bir yer kaplamaktadır. Giyim sektöründe de yaygınlıkla kullanılan promosyon uygulaması tişörtlerde, pantolonlarda, gömleklerde ve benzeri giyim ürünlerinde uygulanabilmektedir. Promosyon tişört alıcıların almayı en çok talep ettikleri ürünler arasında yer almaktadır.

Bu tip ürünler toptan promosyon üreticileri tarafından da üretilmektedir. Bu sayede maliyeti az bir şekilde alıcılara ulaşmaktadır. Toptan satış, malların perakende satış alanı dışında satılmasıdır. Bu tür ticarette mallar perakende ya da toptan satışla uğraşan işletmelere bunlar üretim amacıyla kullanan işletmelere satılmaktadır. www.vizyonbaski.com.tr

Genellikle toptancılık sektöründe satışlar büyük miktarlarda ve ortalama perakende fiyatının oldukça altında fiyatlardan uygulanmaktadır. Toptan tişört promosyon ürün olarak toptan tişört imalatı yapan kuruluşlar; firma, şirket, marka, işyeri tanıtımı amacıyla logoları baskı olarak yapıp firmaya teslim etmektedir. Toptan alınan mallarda teker teker üretimin yanı sıra daha az zarar elde edilmektedir.

Tişörtün bir diğer türü ise baskılı tişörtlerdir. Baskılı tişörtler tişörtün üzerine değişik figürler basılarak yapılması işlemi sonucunda ortaya çıkan ürünlerdir. Birinci aşamada kumaş kasnağa geçirilir ve daha sonra büyük kasnak ile kumaş halkaların arasına sıkıştırılır. Bu aşamada kumaşın gergin olmasına dikkat edilir. İkinci adım ise desenin kumaşa çizilmesidir. Öncelikle kasnak ters çevrilir ve desenin üzerine yerleştirilir.

Sonra ise desen çizilmeye başlanabilir halde gelmektedir. Böylelikle desen kumaşa çizilebilmektedir. Tutkal desenin dışında kalan alanlara iyice sürülür. Tutkal sürme işlemi bittikten sonra ise yaklaşık otuz dakika kadar tutkalın kuruması beklenmektedir. Bir sonraki adımda karton tişört arasına yerleştirilir. Bu sayede boyanın tişörtün arka kısmına geçmesi önlenir.

Daha sonra ise kasnağın çevirip tişörtün üzerine koyulması gerekmektedir. Kasnaktaki kumaşın tişörte temas ettiğinden emin olunması gerekmektedir. Kasnaktaki kumaşın üzerine bir miktar boya dökülür ve fırça yardımıyla boya dağıtılır. Tutkal boya geçirmeyeceğinden boya gelişi güzel sürülebilmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken unsur boyanın desenlerin iç taraflarına güzelce yedirilmesidir. Boyama işlemi bittikten sonra ise kasnak tişörtün üzerinden kaldırılır ve yaklaşık otuz dakika kadar kurumaya bırakılmaktadır.

Bir sonraki adım ise tişört üzerindeki baskının ütülenmesidir. Daha önceki aşamalarda tişörtün üzerine konulan karton kaldırılmamalıdır çünkü sıcaklığın da etkisiyle boya arka tarafa geçebilmektedir. Baskının üzerine kâğıt yerleştirilir ve bu şekilde boya ütünün tabanına geçmesi önlenir. Bu aşamadaki ütülene işlemi kâğıt üzerinden yapılır.

Ütüleme işleminden sonra baskı tişörtün üzerine iyice yerleşmiş olmaktadır. Bu uygulamadan sonra ise tişört baskılı bir şekilde satılmaya hazır hale gelmektedir. Toptan tişörtlerde de olduğu gibi toptan baskılı tişört üretimi de sektörde yaygındır. Toptan alınan baskılı tişörtlerde işçilik toptan alınan diğer tişörtlere göre fazla olacağından bir miktar fiyat farkı bulunmaktadır.

Promosyon ürünlerde uygulanan indirimler harcanan bütçe bakımından her zaman teker teker alınan ürünlerin maliyetinden çok daha azdır. Promosyon ürün imalatı yapan birçok firma bulunmaktadır. Toptancılar ise imalat sonrası üretilen ürünleri alarak reklam, ürün tanıtımı amacıyla veya kişiye özel üretilen tişörtleri alıcıya göndermektedirler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here