Ana sayfa Makale Protez Saçın Ömrü Ne Kadar?

Protez Saçın Ömrü Ne Kadar?

1181
0
PAYLAŞ

Protez saç, günümüzde en çok tercih edilen saçsızlık çözümlerinden biridir. Hem doğal saç ile oldukça benzer görüntüde olması hem de kullanım rahatlığı sayesinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bundan dolayı da protez saçın ömrü ve kullanım süresi hakkında sorular sorulmaktadır. İlk olarak protez saçın tanımından bahsetmek gerekmektedir. Protezi saç; günümüzde en fazla kullanılan saçsızlık çözümlerinden biridir. Başarı oranları oldukça yüksektir. Ancak; doğal görünümde olması başarılı şekilde ve titiz biçimde protez saçın uygulanmasına bağlıdır.  Başarılı şekilde yapılmış protez saç uygulamasından sonra kişi saçlarını arzu ettiği sıklıkta yıkayabilir, şekil verebilir, arzu ettiği sporu ya da aktiviteyi korkmadan yapabilir. Fön, maşa, düzleştirici ya da diğer saç şekillendirme işlemlerini yapabilir. Protez saç uygulanırken, cerrahi ya da tıbbi metotlara başvurulmasına gerek kalmaz. Bu sebeple de saç ektirme yöntemlerinden çekinen kişiler için oldukça ideal bir yöntemdir. Protez saçın ömrü de başarılı şekilde uygulanmasına bağlı olarak oldukça uzundur.

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

Protez saç; ciddi deri hastalıkları olmayan ve protez saç bakımını düzenli olarak yapabilecek herkese uygulanabilir. Her cinsiyetten ve yaştan kişi için uygun bir yöntemdir. Özellikle de kanser tedavileri sonucunda saçlarını kaybeden kişiler için doktor izni olması koşuluyla güvenle uygulanabilir. Protez saç genel olarak herkese uygulanabilen bir yöntem olsa da yaşı küçük olan çocuklar için uygun bir yöntem değildir. Bu faktörlerin dışında deri hastalığı olan ya da egzamaya sahip kişiler için de Seferihisar escort uygun bir yöntem olmamaktadır. Protez saç uygulanan kişilerin sonrasında bakımını düzenli olarak yapması oldukça önemli bir unsurdur. Bu bakımı sağlayamayacak kişilere de uygulanması tavsiye edilmez. Küçük ya da yaşları ilerlemiş ya da zihinsel problemler sebebiyle şahsi bakımlarına ya da temizliklerine önem verememe sorunu yaşayan ve bu sorumluluğu alamayacak olan kişilere önerilen bir yöntem değildir.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

Protez saç aşamalarla uygulanmaktadır. İşlemin başarıya ulaşması için her adımın büyük bir özen ve titizlikle yapılması gerekmektedir. Bu sebeple de yalnızca güvenilir ve alanında uzman kişiler tarafından uygulanması oldukça önemlidir. Hijyen ve sağlık açısından da bu şartlar yerine getirildiğinde herhangi bir sorun yaşama riski ortadan kalkar. Saç protezi uygulaması için çeşitli adımlar uygulanmaktadır. Uygulanan her aşama, diğer aşamanın başarısını belirleyen oldukça önemli unsurlardır. Bu sebeple de her aşamanın başarılı bir şekilde, titizlik ve uzmanlıkla tamamlanması gerekmektedir. Saç protezi için ilk aşama, ölçülendirme aşaması olarak karşımıza çıkar. Ölçülendirme aşaması saç protezinin en önemli adımıdır. Bu aşamanın doğru ve en başarılı şekilde tamamlanması; saçın doğal ve gerçek saç görünümüne kavuşması için en mühim basamaktır. İlk olarak ölçülendirme yaparken, sıfır hata mottosunun benimsenmiş olması gerekir. Diğer aşamaların eksiksiz şekilde sonuçlandırılması için gerekli olan bu adımda, saç olmayan bölgelerin ya da simetrik açıdan yetersiz olan bölgelerin teşhis edilmesi ve ölçülendirilmesi işlemleri tamamlanır.

Ölçülendirmede saç olmayan bölgelerin simetrik açıdan saç tasarımına uygun bir kalıbı elde edilir. Bu işlemlerin ardından ise saçın rengi, inceliği ve kalınlığı tespit edilir.  Ölçülendirme aşaması tamamlandıktan sonra başlanan ikinci adım ise; yerleştirme aşamasına başlanır. Saç  protezinin ikinci aşaması olan yerleştirme aşamasında ise, ölçülendirilmesi yapılan saç protezinin özel solüsyonla önceden kalıbı alınmış bir biçimde kaplayacak şekilde başa sabitlenmesidir. Saç ölçümlendirme aşamasının da başarılı şekilde tamamlanması ile beraber başlanan aşama yerleştirme olarak karşımıza çıkar. Saç yerleştirme işleminin başarısı bazı faktörlere bağlıdır.

Bu önemli noktalar ise; protez saç uygulanacak olan kişinin saçının renk, kalınlık, uzunluk, dalga boyu gibi yapısal özelliklerinin tamamen doğru şekilde analiz edilmesidir. Bunun dışında kişinin kendi saçlarının başı üzerinde sergilediği yoğunluk-seyreklik verilerine uyumunun başarılı şekilde tespit edilmesi de saçların doğal ve estetik görünmesine destek olan önemli unsurlardan biridir. Bu aşama uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Saç protezi özel yapıştırıcı bir solüsyon yardımı ile ölçümlendirmesi yapılmış saçsız ya da seyrek alanı içine alacak şekilde başa uygulanır.  Saç protezinin üçüncü ve son aşaması olan tasarım yani dizayn aşaması ise; kişinin yüz yapısına ya da kişinin arzu ettiği modele göre saç protezinin şekillendirilmesi ve kişinin hayalini kurduğu saç kesimine ya da modeline sahip olmasıdır. Saç protezi tamamen uzmanlık, deneyim ve güven gerektiren bir alandır.

Ayrıntılı bilgi  için: https://hairhotel.com.tr/protez-sac-kac-yil-kullanilabilir

 

Windows 7 Pro

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here