Ana sayfa Makale Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

2114
0
PAYLAŞ

Balkanlar turizm açısından önemli bir duraktır. Ortak geçmişimizin de bulunmasıyla kültürel olarak iletişimimizin kopmadığı  ve samimiyetini koruduğu bir bölgedir. Gezi turu konusunda güzel bir merkez olmasının yanında kendini eğitim açısından da ispatlamıştır. Bu ispatlardan sayabileceğimiz Bosna-Hersek’te Saraybosna Üniversitesi, yurt dışı eğitiminde alternatif arayanlar için ciddi bir seçenek haline geldi.  Saraybosna’da bulunan Saraybosna Üniversitesi kurulduğu 1949 yılından itibaren yetiştirdiği bireylerle örnek bir üniversite teşkil etmiştir. Öğrenciler bu üniversiteyi genellikle,

  • Europass Mavi Diploma ile diploma tanınırlığı sorununu ortadan kaldırması.
  • Uygun yıllık ücretleri,
  • Yurt dışında yaşama tecrübesini edinme,
  • Deneyimli ve başarılı bir üniversite olması

gibi nedenlerden ötürü tercih etmektedir.

Saraybosna Üniversitesi’ni değerli kılan şeyler

Saraybosna Üniversitesi’nde mutlaka o merakınıza göre bir bölüm bulabilirsiniz çünkü çeşitlilik diğer üniversitelerden daha fazladır. Şu an düşündüğünüz bölümü değiştirmenize sebep olabilecek bir çeşitlilik söz konusudur. Bu kadar farklı alanda başarılı bir eğitim sağlamak sağlam bir akademik kadro gerektirir ve bu kadro Saraybosna Üniversitesi bünyesinde yıllardır profesyonel düzeyde eğitim vermektedir. Eğitim dereceniz lisans, yüksek lisans ya da doktora olsun, memnun kalacağınız ve eksik bilgiyle ayrılmayacağınız bir üniversitedir. Türkçe destekli eğitimler verilmektedir. Ana eğitim dili Boşnakça’dır. 1 yıllık dil eğitimi de bölümlere başlamadan önce verilmektedir. Sınav şartı olmaması, istediği puanı elde edememiş öğrenciler için de Saraybosna Üniversitesi’ni özel kılmaktadır. Lise diplomasına sahip olmanız tek kayıt şartıdır. Ancak bazı eğitimlere başlamadan önce ön sınavlar bulunabiliyor. Üniversite ücretleri dudak uçuklatmayacak düzeyde olup yıllık olarak Euro bazında ödeniyor. Avrupa ve Türkiye’de seçebileceğiniz en ucuz üniversitelerden biridir. Kredi ve Yurtlar Kurumu da geri ödemeli burs desteğiyle öğrencilerin ekonomik ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Şehir yaşamı

Bosna-Hersek etnik çeşitliliğiyle ünlü bir ülkedir. Bu kadar farklı insanın yaşadığı bu ülkede şehirler hoşgörüyle kurulmuş gibidir. Saraybosna Üniversitesi’nin başkentte olması şehrin gelişimine katkı sağladığı gibi, bir başkentte yaşayacak olmanız da hızlı gelişen bir şehirde olmanın avantajlarını  sunuyor. Bosna-Hersek’in nüfusunun az olmasının sebebi talihsiz savaş dönemlerinde yaşadığı önemli kayıplardır. Yüz ölçümünün de fazla olması nedeniyle kişi başına düşen alan fazladır. Saraybosna, büyük şehir kavgasından kaçanların rahatlayabilecekleri, nispeten küçük şehirden gelenlerinde huzurunun kaçmayacağı bir şehirdir. Müze, tiyatro , sinema, spor tesisleriyle sosyal ve sağlıklı bir hayat için gerekli hizmet sağlanmıştır.

Saraybosna Üniversitesi’ne kayıt olmak istiyorum

Lise şartını sağladığınızda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na gelerek ihtiyacınız olan hizmeti edinebilirsiniz.  Konaklama, ulaşım, Saraybosna Üniversitesi hakkında daha ayrıntılı bilgiler için firmamızla iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Yurt dışında eğitim ile ilgili kafanıza takılan tüm sorular içinde hizmetinizde olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, profesyonellik konusunda hayal kırıklığına uğratmayacak bir firmadır. Bir uzmana danışmadan hareket etmemek, ileride rahat etmeniz için önemlidir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here