Ana sayfa Makale Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

1479
0
PAYLAŞ

Su kaçağı tespiti yapmak için bir tesisat ustasına başvurmak gerekir. Özellikle eski binalarda su sızıntısı sorunu sürekli olur. Çünkü borular zaman içinde eskir ve yüksek basınç neticesinde patlar. Bu durum su sızıntısına sebep olur. Su kaçağı tesbiti ve sızıntıyı bulabilmek için daha önce yıllarda tüm fayanslar kırılmakta ve su kaçağı bulma çalışması yapılmaktaydı. Bu durum evde büyük bir hasara yol açıyordu ve ev sahibi için ciddi bir durumdu. Genel olarak su sızıntısı tamiri zor bir süreçten sonra yapılabiliyordu.

 

Su Kaçağı Tespiti Neden Yapılmalıdır?

Su kaçağı tespiti yapılmaz ve ivedilikle tamir edilmezse ileride daha büyük maliyetlere ve hasarlara neden olacaktır. Zamanla borulardan akan temiz sular kirlenecek, kirli ve pis sular sağlığı tehdit eder hale gelecektir. Ayrıca su sızıntıları binaya zamanla hasar verecektir. Bu yüzden tamirat yapılarak kirli ve pis suların borulardan bina dışına çıkarılması gerekir.

 

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Gelişen teknoloji sayesinde artık su kaçağı tespiti çok daha kolay bir yöntem sayesinde bulunabilmektedir. Eğer her ay su faturalarınız normalden yüksek gelmeye başlamışsa ya da duvarlarda küf, çatlak ve ıslaklık bulunuyorsa mutlaka su sızıntısı tespiti yaptırmanız gerekir. Artık tesisatçılar tüm musluklar kapalı konumdayken duvarların ardındaki ses takip edilerek su kaçağı bulma işlemi yapılabilmektedir. Daha sonra teknolojik cihazlar sayesinde tüm vanalar kapalı konumdayken sayaç kontrol edilmektedir. İnternet üzerinden servislerimize ulaşarak en uygun hizmeti en kısa zamanda alabilirsiniz. Bu işlem sonunda size fatura verilecektir. Doğa Tesisat olarak profesyonel olarak su kaçağı tespiti yapar ve su sızıntısı tamiri işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

Tesisatta öncelikle su kaçağı tespit cihazları ile yapılır. İlk aşamada temiz su boruları test pompasıyla kontrol edilir. Bu pompalar manuel ya da elektronik olabilir. Bu test ile su sızıntısının yeri tespit edilir. Daha sonra tesisat sisteminde bulunan kaçak akustik dinleme sistemi ile bulunmaktadır. Burada borulardan gelen su sesi dinlenerek fayansların kırılmasına gerek kalmadan saptanır. Temiz su tesisatı bu tür testlerde tespit edilmezse gider bağlantı borularında su kaçağını bulmak için kamera sistemi kullanılır.

Daha detaylı bilgi almak için sizleri http://dogatesisat.net/su-kacagi-tespiti adresine bekleriz.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here