Ana sayfa Gündem Toptan Ürün Almanın Eksi Ve Artıları Nelerdir

Toptan Ürün Almanın Eksi Ve Artıları Nelerdir

956
0
PAYLAŞ

Geleneksel perakende ve e-ticarette toptan kışlık kulaklık satış ürünleri satın almak yaygın bir uygulamadır. Temel olarak yapmanız gereken, seçilen ürünü tedarikçiden veya doğrudan üreticiden satın almak ve doğal olarak daha düşük bir maliyetle satın almaktır. Bundan sonra tek yapmanız gereken tüm karınızı satışa yatırmak.

 

Kendi kendine yapılan seçeneklerle karşılaştırıldığında, çeşitli nedenlerden dolayı toplu satın alma riski daha düşüktür. Öncelikle, piyasada hali hazır da talep gören ürün ve markaları seçme şansına sahipsiniz. Kendi ürünlerinizi geliştirmek istiyorsanız, zaman ve para riskine girmelisiniz.

 

Toptan Ürün Almanın Artıları

 

Talep edilen ürünler satma

 

Tüketicilere kanıtlanmış, bilinen ve talep gören ürünleri satmak, envanterinizi artırma riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

 

Markaya aşinalık

 

İyi satış itibarına sahip tanınmış markaları seçerek tanıtım maliyetlerini düşürebilir ve tanınmış markalarla birlikte marka gücünüzü güçlendirebilirsiniz.

 

Toptan Ürün Almanın Eksileri

 

Talep edilen ürünler satma

 

Kanıtlanmış ürünleri satmak hem avantajınız hem de dezavantajınız olabilir. Çünkü müşteriler aynı ürünleri başka firmalardan almayı tercih edebiliyor. Bu nedenle, kendinizi rekabette farklı kılmak ve potansiyel müşterileri sizden satın almaya ikna etmek için daha ciddi zorluklarla karşılaşmanız gerekebilir.

 

Fiyat Kontrolü

 

Markalı ürünler satıyorsanız, kurallarına büyük ölçüde uymalısınız. Birçok marka, belirli ürünlerde indirimlerden kaçınmak için sizi fiyatları kontrol etmeye zorlayabilir. Bu, rekabet avantajınızı azaltacaktır.

 

Envanter yönetimi

 

Ürüne ve üreticiye göre değişmekle birlikte, toptan kışlık kulaklık ürün alırken her bir üründen minimum miktarda satın almalısınız; toplu sipariş yoluyla ürün stoklamak istiyorsanız, bunu yapmalısınız; Envanteri yönetin. Talebi karşılamak ve envanter maliyetlerini düşük tutmak için iyi bir envanter yönetimi gerekir.

 

Tedarikçilerinizle baş etmek

 

Çeşitli satıcılardan ürünler sağlarsanız, bu süreci yönetmekte zorlanabilirsiniz. Çünkü her tedarikçinin farklı çalışma alışkanlıkları ve koşulları olabilir.

 

Toptan Ürün Almanın Genel Riskleri

 

Toptan kışlık kulaklık ürünleri toplu olarak satın alma riski, ürün üretme riskinden daha az olsa da, bu hiçbir risk olmadığı anlamına gelmez. Öncelikle nakit ödeme ile satın aldığınız çok sayıda ürünün satılmayacağının veya satılmayacağının garantisi olmadığından, stoku beklenen süre içerisinde tüketmezseniz ürünün toplam karlılığında düşüş veya kayıpla sonuçlanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here