Ana sayfa Gündem Varis Nedir, Görülme Sebepleri Nelerdir?

Varis Nedir, Görülme Sebepleri Nelerdir?

1473
0
PAYLAŞ

Varisler vücudunuzdaki damarların genişlemesi ve derinizin altından görülür hale gelmesidir. Birçok kişide az düzeyde bulunan varisler bazı kişiler için de oldukça ciddi sorunlar haline dönüşebilmektedir. Bu yüzden her varis için sorun oluşturacağını söyleyemesek de varisler ilerleyebilir ve sorun çıkaran bir hale dönebilir.

Varislerin görülme sebebi ise oldukça çeşitlidir. Hamilelik, yaşlılık, uzun süreli ayakta vakit geçirmek vb. birçok durum varis oluşumuna sebep olabilir. Varisler daha çok bacakta görülmekte olup ilerlemesi durumunda bacakların büyük bir çoğunluğunu kaplayan bir hali almaktadır. Bu durumda bacaklar morarmış bir şekilde gözükmektedir ve ileri seviye varislerin sağlığa da olumsuz birçok yönü vardır. Bacaklarınıza zarar veren bu varisler sizin daha erken yorulmanız, bacaklarınızda ağrı hissetmeniz gibi çeşitli problemleri karşınıza çıkaracaktır.

Varis tedavisi nasıl yapılır, tedaviyi geciktirmenin zararları

Belirtildiği üzere her varis tedavi gerektirmese bile tedavi gerektiren varislerde vardır. Bununla birlikte tedavi gerektirmediğini düşündüğünüz varislerde ilerleyerek sizin için zararlı bir hale gelebilir ve tedavi gerektirebilir. Sağlığa zararları yanında görüntüyü de etkilediği için kadınlarda daha çok görülen bu rahatsızlıktan kadınlar kurtulmak istemektedir.

Tedaviyi geciktirmek varislerinizin daha çok ilerlemesine sebep olabilir. Varis tedavisi için uygulanan birden çok yöntem vardır. Varis ameliyatsız olarak da oldukça basit ve dakikalar içerisinde tedavi olabileceğiniz bir rahatsızlıktır

Ameliyatsız varis tedavisi olarak varislerden hızlıca kurtulun

Varis sorununuzu atlatmak için zor tedavilere bakmanıza gerek yoktur. Tedavinizi oldukça basit şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde ameliyatsız varis tedavisi sayesinde birkaç dakika içerisinde bacaklarınızda hâkim görüntüyü oluşturan varislerden kurtulabilirsiniz.

Bunun için kullanılan yöntemlerden önde geleni skleroterapi yöntemidir. Köpük yöntemi olarak da bilinen bu yöntemde sorun haline dönüşen damarlara ilaç enjekte edilir ve bu sayede varisli damarlardan kurtulabilirsiniz. İşlem 5 dakika içerisinde tamamlanabilir ve işlem sonrası bu hastalıklı damarlar tekrar eski haline dönmez. Kısa sürede kesin çözüm elde edebileceğiniz skleroterapi yöntemi ise tek çözüm yöntemi değildir. Varis sorununuzdan radyofrekans ve lazer tedavisini de kullanarak oldukça rahat  kurtulma imkanına sahipsiniz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here