Ana sayfa Makale Vinç

Vinç

1124
0
PAYLAŞ

Vinç

Vinçler kullanılmadan önce ağır yükler insan gücü ile kaldırılıyor ve nakliyesi gerçekleştiriliyordu. Bunun için insanlar, makara bulunan, kalın halatlı mekanizması vinçlere benzer bir sistem kurmuştu. Fakat yükün kaldırılması için insanlar, halatın bağlı olduğu çemberi çevirerek ağır yükleri kaldırılıyordu. Bu iş için çok sayıda işçi gerekiyordu. Bu işlem hem çok zaman alıyor hem de insanlar açısından oldukça yorucu oluyordu.

Vinç İş Makineleri

Vinçlerin üretilmesi ile ağır iş yükleri insan gücü yerine makineleşmiş aletler taşınması ve nakliyesi sağlanmaya başladı. Böylece daha kısa sürede, daha çok iş yapımı sağlandı. Hiyap vinç modelleri, ağırlık kaldırmada en sık kullanılan vinç modelleridir. Kapalı alanlarda yatay olarak hareket etme özelliği diğer vinçlerden ayırmaktadır. Bu da önemli bir tercih sebebi olmaktadır.

Vinç Modelleri

Sepetli vinç, diğer vinçlerden ayrılan önemli bir özelliğe sahiptir. Yük taşımak için kullanıma uygun olmayan ve insan taşıma amacı ile üretilen sepetli platformu bulunan farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Cam temizleme firmaları, yüksek rezidans ve plaza gibi binaların cam temizliğini sağlamak için, itfaiyeler yüksek yerlerde mahsur kalmış kişileri kurtarmak için, elektrik direği tamiratı ve bakımı yapılması için, yüksek binaların boya, montaj, bakım ve onarım gibi hizmetleri için, reklam panolarının asılması için gibi birçok alanda bu tip insan taşıyan, emniyetli vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Kiralama Hizmeti Veren Firmalar

Piyasada bulunan birçok firma, iş malzemeleri kiralamaktadır. Maliyeti daha düşük olduğu için firmalar, vinç kiralamayı tercih etmektedir. Böylece vinç satın alma, Hiyap vinç vergisi, bakım masrafları gibi birçok giderden muaf olmaktadır. Firmalar kiralık vinç faturalarını firma muhasebelerinde gider olarak gösterebildikleri için avantaj sağlamaktadır.

Vinçler çok pahalı iş makineleri olmalarının yanı sıra, bakımları da her sanayi de yapılamamaktadır. Bu da firmalar için maddi bir külfet getirmektedir. Bu nedenle kiralama hizmetleri özellikle birden fazla Sepetli vinç modeline ihtiyaç duyan, inşaat sektöründe sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Kiralama hizmeti veren firmalar, ellerinde bulunan model ve marka vinçlerin içinde kiralayan firmanın amacına en uygun olanını seçerek hizmet sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here