4K Ekran Tecrübesi İçin Xperia Z5 Premium

0

4K Ekran Tecrübesi İçin Xperia Z5 Premium

Sony markasının akıllı telefonlarının her zaman eleştirilen en büyük özelliği üst ve alt modeller arasında ciddi farkların olmaması ve neredeyse özelliklerin eşdeğer olmasıydı. Uzun süre bu eleştiriyle karşılaştıktan sonra, Sony Xperia Z5 sürümlerinde çok ciddi bir değişime giderek, dünyanın ilk 4K ekranına sahip telefonunu piyasaya sürdü. Bu ailenin en donanımlı üyesi olan X5 premium da dikkatleri üzerine topluyor.

Önemli Özellikler ve Dış Görünüm

Tasarımıyla oldukça dikkat geçici görünen, aynalı dış görünümüyle özellikle dikkat çekiyor.  Aynalı dış görünüm, büyük boyutunun hantal gibi görünmesini engelleyerek daha iyi görünen bir telefona sahip olabilme imkânı sunuyor. Özellikle Sony’nin bütün modellerinin dışarıdan birbirlerine benzediği göz önüne alındığında, Xperia Z5 Premium adeta buradayım diye bağırıyor.

Tasarım açısından önemli bir detay ise IP68 standartlarına sahip olan telefonun, 30 dakika kadar 1,5 metre derinlikte suya dayanıklı olması. Suya maruz kaldığında standart telefonların yarattığı korku ve paniği yaşatmayan telefon, bu anlamda gerçekten kullanıcıyı rahatlatıyor.

4K Ekran Nedir ve Ne İşe Yarar?

Yıllardır sürekli bir gelişme içinde olan görüntü teknolojilerinin yakaladığı son nokta olarak bilinen 4K, bir cep telefonu olarak ilk kez kendini Xperia Z5 Premium, compact ve Z5 modellerinde gösteriyor. Tam açılım olarak 4096x3112px olarak yazılan çözünürlük oranı, Youtube’un bile henüz 720px ayarları kullandığı göz önüne alınınca oldukça dikkat çekici oluyor. Piyasadaki en yüksek çekim ve ekran kalitesine sahip olan Xperia modelleri ile yakın zamanda yarışabilecek rakibi varmış gibi görünmüyor.

Xperia Z5 premium ve aynı ailenin diğer telefonlarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi ve fiyat önerileri için, http://www.bizdeuygun.com/Sony-Xperia-Z5-Premium-Cep-Telefonu adresi ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir