ANKARA BOTOKS MERKEZLERİ

0

ANKARA BOTOKS MERKEZLERİ

Her operasyonda olduğu gibi, sağlık veya estetikle ilgili yapılacak operasyonlarda da bazı dönemler uygun olmayabilir. Ne kadar pratik bir uygulama olursa olsun, sakıncalı olan dönemleri yaşayan kişilere uygulandığında beklenmedik etkilere neden olabilir.

İşte şimdi bu yazımızda botoks hangi dönemlerde yaptırılmaz sorusunun cevabını vereceğiz.
İlk olarak botoks için uygun olmayan dönemlerin başında kadınlarda gebelik gelir.
Hamile olan kadınlar, hamilelikleri sürecince botoks yaptırmamalıdır.
Doğum gerçekleştikten sonra ise emzirme dönemi yaşayacaksa, bu sürenin bitimine kadar aynı şekilde botoks yaptırması önerilmemektedir.
Gebelik veya emzirme dönemlerini atlatan bayanlar rahatlıkla botoks yaptırabilirler.

 

Ankara’da Botoks Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yasal olmamasına rağmen botoks yapan bir çok güzellik merkezi bulunmaktadır. Botoks uygulaması mutlaka işlemin uzman dermatolog veya estetik plastik cerrah doktor tarafından yapıldığı botoks merkezlerinde yapılmalıdır.

 

Botoks yaptırmak için her ne kadar yaş araılığının olmadığını söylesek de, aslında ergenliğini tamamlamış bireylere yapılmalıdır. Bu durumda en alt yaş sınırını 18 olarak söylememizde bir sakınca olmayacaktır.

Üst yaş sınırı 65 olduğu için, bu yaşına gelmeyen hastalara botoks uygulanabileceğini söylesek de, yaşın ilerlemesiyle veya genç yaşlardan itibaren birtakım rahatsızlıkları yaşayan kişilere uygulanmamalıdır. Botoksun sakıncalı olduğu hastalık grupları kalp hastaları, diyabetliler ve kanser hastalarını kapsamaktadır. Bunun yanında kas ağrılarını iyileştiriyor olsa da, kas hastaları da botoksun yapılması halinde zarar görebilecek olan gruplar arasında yer alır.

Eğer yukarıdaki sağlık sorunu ve bazı özel durumları yaşayan kişiler arasında değilseniz, botoks yaptırmak için şimdiden yerinizi alın.

Bu sakıncalı durumlar dışında kalan kişilere yapılacak botoks işlemleri için fiyatları etkileyen bazı faktörler vardır. Yaşın ilerlemesiyle eryaman eskort birlikte çizgilerin daha çok derinleşmesi demek, ekstra bir çaba harcanması demek olacağından bu durumda  konusunda artışlar görülecektir. Bunun yanında herhangi bir bölge için yapılacak olan botoks işlemlerinde uygulama alanı genişliği ve yapılacak işlemde kullanılacak olan malzemenin artışı da fiyatı dalgalandıracak olan etkili nedenlerdir.

 

buy windows 10 pro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir