Dünyadaki EN İYİ MASAJ SALONLARI

0

Dünyadaki EN İYİ MASAJ SALONLARI

Masajlar gençlere, yetişkinlere ve yaşlılara yapıldığı gibi çocuklara ve bebeklere de yapılabilir. Esenyurt masaj salonlarında bebeklere yapılan masajlar erişkinlere yapılan masajlara göre çok farklıdır. Bebeklere yapılan masajlarda kesinlikle ısıtıcı uygulanmamalıdır ve bebeklerin yattıkları zemin yumuşak olmalıdır. Bebeklere masaj esnasında bebekler için üretilmiş masaj yağı kullanılmalıdır. Esenyurt masaj salonlarında bebeğin yaşına ya da ayına bağlı olarak yapılan masajın türü farklılık gösterdiğinden buna uygun bir şekilde bebeğe masaj yapılır ve kısa sürer. Bir bölgeye yapılan masaj en fazla 15 dakika olmalıdır. Masaj bölge bölge yapılmalıdır. İlk başlarda masaj hafif bası hareketleri ile başlanmalı daha sonra arttırılarak devam ettirilmelidir. Bebeklere belirli dönemlerde yapılan aşıların olduğu günlerde bebekler huzursuz olabileceği için masaja ara verilmelidir. Çok aç ya da yeni doymuş bir bebeğe masaj yapılmamadır. Oda sıcaklığının 28 derecenin altında olması ya da bebeğin ateşinin yüksek olması durumlarında masaj yapılmamalıdır.

           Beylikdüzü masaj salonlarında bebeklere masaj baş bölgesinden başlanır. Bebeğin başı avuç içerisine alınır ve başparmaklar ile bebeğin alın, kaş ve çene bölgesine orta şiddetli bası hareketleri ile ovalanır. Daha sonra göğüs bölgesine geçilir. Sayfa düzeltilmesine benzer hareketler ile göğüs ortasından koltuk altına doğru ovularak yapılır. Beylikdüzü masaj salonlarında çocuklarda ise kaburgaların alt tarafından omuzlarına kadar iki taraftan çapraz okşanarak sıvazlama hareketleri ile yapılır. Kollar ise uçlardan yukarıya sağma hareketleri ile ovma ve sıkma şeklinde, iki elin arasında burarak ya da oklava döndürme hareketi şeklinde yoğrularak yapılabilir. Avuç içinde ise parmaklar birer birer açılarak ovulur. Bebeklere olduğu gibi çocuklara da masaj yapılırken onların fiziki yapısı göz önünde bulundurulmalı ve çok dikkatli şekilde masaj yapılmalıdır.Karın bölgesine yapılan masajlarda su dalgasının hareketi gibi yukarıdan aşağıya sıvazlama ile yapılır. Çocuklarda kasık bölgeleri arasına daire çizilir ve el ile bas çek hareketi ile yapılır. Taksim masaj salonlarında bağırsakların daha sağlıklı çalışması için parmaklar ile yürüme hareketi yapılır. Ayrıca bacakların pedal çevirir gibi hareket ettirilmesi de bağırsakların daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu hareket bebeklerin gaz çıkarmasında oldukça etkilidir.

           Taksim masaj salonlarında bacaklara yapılan masajlarda aşağıdan yukarıya sıvama hareketleri ile başlanır. Daha sonra burma ve sıkma hareketleri uygulanır. Ayakların tabanı ve parmakları ovulur. Sırta ise önce ovma sonrasında ise basma ve vurma hareketleri ile omuzlara zarar verilmeden omurların yan bölgelerine masaj yapılır. Bebeklerin boyun bölgesine el ile masaj yapılmaz bu bölge tek parmak ile nazik bir şekilde ovulur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir