Erkekler Hangi Tür Parfümleri tercih eder?

0

Koku ya da parfüm seçimi kişisel bir durum olduğu için herkes aynı parfümü beğenmeyebilir. Parfüm seçimi veya koku seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden biride kokunun kişinin tan uyumu ile aynı notada olmasıdır. Parfüm çeşitlerinin çok olması kişinin farklı markalardan farklı kokular deneme şansıda artıyor. Parfüm seçiminden sonra parfüm kullanımının püf nokralarını bilmek aynı zamanda parfümünüzün de ömrünü uzatır. Bu yüzden parfüm kullanımı da parfüm seçimi kadar önemlidir.

Parfümü seçerken teninizin uyum sağladığı kokulara dikkat etmelisiniz. Aşırı terleme özelliğine sahipseniz ağır kokulardan uzak durmalısınız. Parfüm seçiminiz fresh ya da egzotik notalarda olmalıdır.

Parfümü öncelikle cilde sıkmalısınız. Temiz ve kuru olan cilde sıkılan parfüm gün içerisinde her notasını ortaya çıkaracaktır. Üst üste parfüm sıkmak yerine vücudun farklı bölgelerine sıkmak daha etkili olacaktır. Üst üste sıkılan parfüm kokusu ağırlaşmaya doğru gider.

Bu bilgiler hem kadınlar hem de erkek parfüm kullanıcıları için geçerlidir. Parfüm kullanmayı seven erkekler daha ağır odunsu kokuları tercih ederler. Odunsu kokular girdikleri ortamda hemen etkisini gösterir ve kişi ortamdan çıktıktan sonra bile kokusu kalabilir. Ten uyumu ile önemli olan erkek parfümlerin çeşitleri sandal ağacı, lotus, amber, paçuli ve misk gibi  yoğun kokulardan üretilir.

Erkeklerin Parfüm Tercihleri

Parfüm seçimi yapan erkekler aldıkları kokunun ilk etkisine önem verirler. Parfümde gelen ilk nota etkileyici ve dikkat çekici olmalıdır. Özellikler erkek parfümlerinde yoğun bulunan esans kokunun özelliği ile her zaman ilk hissedildiğinde dikkat çeker. Bu yüzden erkek parfümleri kadın parfümlerine oranla daha yoğun üretilir. Kokunun adı ne olursa olsun esans oranı yüksektir. Bu yüzden de erkek parfümleri kadın parfümlerinden daha kalıcıdır. Kadın erkek parfüm fiyatları da bu aşamada değişir. Hatta erkek parfümleri daha pahalıdır. Aslında doğru kullanıldığında parfüm ömrü aynı uzunlukta olan erkek ve kadı parfümleri de bu aşamada aynı fiyat ortalamasına denk gelir. Aynı zamanda erkeklerin parfüm seçimi genel olarak aynı olur. Bu durum kadınlar için farklıdır kadın parfüm kullanıcıları parfüme göre mevsim değişikliklerinin yanı sıra farklı ortamlarda da çeşitli parfümler kullanırlar.

360 Total Security

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir