IceGraft Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?

0

FUE tekniğinin modern alt dallarından biri olan IceGraft Saç Ekimi tekniğinde donör bölgeden toplanan greftler soğuk pedlerle ıslatılarak bekletilir. Bu sayede çıkarılan saç kökleri daha canlı ve sağlam kalır. Bu yöntem hücre ve doku kaybını önlemek için ideal bir yöntemdir.

Emphair Saç Ekim Merkezinde uygulanan IceGraft tekniğinde greftlerinin sıcaklığının soğuk pedler ile düşürülmesi antienflamatuar etkisi oluşturur. Bu yöntem ile yapılan saç ekimi de lokal anestezi ile başlar. Donör bölgeden çıkarılıp soğutulan saç kökleri, toplama işlemi tamamlandıktan sonra ekim yapılacak bölgeye özel implanter ile tek tek implante edilerek ekilir.

Soğuk olarak ekilen saç kökleri kısa sürede vücut sıcaklığına uyum sağlarken, ekim yapılan bölgede kızarıklık ve ödem oluşmasını engeller. Emphair yüksek teknolojili yöntemleri ve konusunda uzman personeli ile saç sorunlarınıza kesin çözümler sunar.

IceGraft Saç Ekimi Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

IceGraft tekniği, saç ekimi yaptırmaya engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, donör bölgesinde yeterli miktarda saç kökü bulunan tüm kadınlara ve erkeklere uygulanabilir. Soğuk pedler ve özel solüsyon ile güçlendirilerek uygulanan bu saç ekim tekniği Emphair Saç Ekim Merkezinde alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanır. Bu da operasyonun başarısını artıran önemli bir unsurdur.

Saç kökü kaybını en aza indiren bu yöntem sayesinde ekilen saç kökleri daha güçlü şekilde saç derisine tutunur. Emphair’de bu saç ekimi yönteminin hastaya uygun olup olmadığını belirlemek için bilgisayar destekli saç analizi yapılır. Emphair Saç Ekim Merkezinde ücretsiz olarak yapılan bu analiz sayesinde, saç ekimi yapılacak hastaya en uygun olan saç ekimi yöntemi belirlenir.

IceGraft Saç Ekimi Yönteminde İyileşme Süreci

IceGraft tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonları yaklaşık 7-8 saat sürer. Operasyon sonrasında saç derisinde oluşan hassasiyetin hafifletilmesi için kan sulandırıcı özelliği olmayan ağrı kesici kullanılabilir. Aşırı hassasiyet durumunda doktorun tavsiye edeceği bir antibiyotiğin kullanılması da mümkündür.

Icegraft tekniği ile yapılan operasyonlardan sonra 2 ila 5 gün arası istirahat gerekebilir. İyileşme süreci tüm saç ekimi tekniklerinde ortalama 2 hafta sürer. Saç ekimi işleminden sonra doktorun önereceği gün ilk yıkama yapılır. İlk yıkama yapıldıktan sonraki günlerde yıkama işlemine, kafa derisinde oluşan kabuklanmalar tamamen yok olana dek devam edilir. 2 ilia 3 hafta geçtikten sonra şok dökülme gerçekleşir. 6 ila 9 ay sonrasında da saçlar %60 oranında büyür.

Emphair’de uygulanan bu yöntem hakkında daha detaylı bilgi için firmanın https://www.emphair.com/tr/icegraft-sac-ekimi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Emphair uzmanlarını arayarak yöntemlerin uygulama detaylarını da öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir