İngilizce Öğrenmek Tıklamanız Yeterli

0

İngilizce öğrenmenin yolu, İngilizce kelime pratik çalışmaları yapmaktan ve bol bol konuşma egzersizi yapmaktan geçmektedir. Hani bir deyim vardır; “Başını, gözünü yararak konuşmak,” şeklinde. İşte tam da bu cümledeki gibi, hiç çekinmeden, yanlış yapmaktan korkmadan konuşmaya çalışmak, İngilizce öğrenmenin belki de tek yoludur diyebiliriz. Önce İngilizce cümle kurmanın mantığını öğrenmek atılacak en doğru adım olacaktır. İngilizce konuşanları dikkatlice ve anlayacak biçimde dinlemek ise ikinci önemli adımdır. İngilizce telaffuzu öğrenmenin en etkili yolu İngilizce konuşmaları, bol tekrarlı olarak dinlemektir. Sonra da öğrenilenleri pratiğe dökmek için konuşmak gerekmektedir. Hata yapma endişesi duyarak, konuşmaktan kaçınan insanlar ne yazık ki İngilizce öğrenme konusunda başarılı olamazlar. Akıcı İngilizce konuşmak için ilk alınan eğitimlerin ardından, İngilizce konuşulan bir ülkeye gidip bir süre orada yaşamak çok faydalı olmaktadır. Kendi anadilini konuşmayanların arasında kalan kişiler, mecburiyet gereği derdini anlatmak için konuşmaya çalışmakta ve dili konuşmayı öğrenmektedir. Hata yaptığını önemsemeden, kendini ifade etmeye çalışmak için konuşmak, İngilizce konuşmayı çabuklaştıran bir eylemdir. Dikkatlice yapılan dinlemeler, İngilizce konuşmalara sürekli maruz kalmak ise dilin gramer kurallarını anlamayı kolaylaştırmaktadır. Yani yaşayarak İngilizce öğrenmek, en etkili dil öğrenme yoludur. Akıcı İngilizce konuşmak, bizim okullarımızdaki eğitim teknikleriyle başarılamaz. Ancak pratik yapılarak, İngilizce konuşmaları dinleyip, anlamak mecburiyetinde kalınarak başarılabilir.

İngilizce kursları içinde, Antalya İngilizce kursu gibi anlayarak öğrenmeye dayalı, konuşma egzersizleri yaptırma ilkesiyle eğitim veren kurslar mevcuttur. Bu kurslar katılımcılara daha kolay İngilizce öğrenmenin yolunu açmaktadır. Herkesin çok iyi bildiği gibi günümüz şartları, her meslek için İngilizce konuşmayı zorunlu kılmaktadır. Uluslar arası ticaret yapanlar, sık sık yurtdışına seyahat etmek zorunda olanlar için daha da önem kazanmıştır. Artık İngilizce bilmemek bir eksiklik olarak görülmektedir. Yine akademik kariyer çalışmaları için yabancı yayınları takip etmek adına İngilizce bilmek gereklidir. Sanatsal faaliyetler, kültürel paylaşımlar, turistik amaçlı geziler için de en elverişli dil İngilizcedir. Çünkü İngilizce, dünya genelinde en fazla konuşulan dillerden bir tanesidir.  Yurtdışında yaşayarak İngilizce öğrenmek çok daha kolay bir yöntemdir fakat herkes bu imkâna sahip olamamaktadır. Böyle bir olanak yoksa o zaman teknolojinin nimetlerinden yararlanmanın yolları araştırılmalıdır. İnternet bu amaca hizmet eden en güzel iletişim aracıdır. İnternet üzerinden anadili İngilizce olan arkadaşlar bulup, paylaşımlar yapmak, konuşmanın gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Hatta dünyanın değişik ülkelerinden İngilizce konuşma eğitimleri veren eğitmenler bile bulmak artık çok kolay hale gelmiştir. Pek çok İngilizce doküman, internet sitelerinde yer almakta, İngilizce öğrenmek isteyenlerin kullanımına sunulmaktadır. Kişilere kalan iş ise istekli olarak, İngilizce öğrenmeye dört elle sarılmaktır. Yanlış yapma korkusuna kapılmadan, “Rezil olur muyum?” endişesi duymadan konuşmaya çalışmak ve bunu internette bulacağınız anadili İngilizce olan arkadaşlarla pekiştirmek çok yararlı olacaktır. Böylelikle yabancı bir ülkeye gidip, uzun bir süre kalmadan İngilizce konuşmayı geliştirmek mümkün olacaktır.

İnternet ortamından eğitim sunan, Konuşarak Öğren sitesinin uyguladığı sistem, İngilizce öğrenme konusunda en yararlı sistemlerin başında gelmektedir. Gramer kurallarının yanı sıra konusarakogren.com/blog/ingilizce-soru-kaliplari İngilizce konuşma dilini de öğretmektedir. Sistemde anadili İngilizce olan yabancı ülkelerden eğitmenler yer almaktadır. Öğrenciler, eğitmenleri ile her gün karşılıklı konuşma olanağı bulmaktadır. Akıcı olarak İngilizce konuşmak isteyenlerin edinmeleri gereken önemli bir alışkanlık vardır. Her gün düzenli olarak en az yarım saat boyunca İngilizce konuşma alıştırmaları yapmak. Bu süreyi artırmak ise çok daha verimli bir çalışma olacaktır. İngilizce konuşulacak kişinin anadilinin İngilizce olması ise unutulmaması gereken bir noktadır. Akıcı olarak İngilizce konuşmayı öğrenmenin en önemli ayrıntısı, İngilizce konuşma pratiklerini günlük hayatın içine yerleştirmek ve asla vazgeçmemektir. İnternet üzerinden edinilecek İngilizceyi anadili olarak konuşan arkadaşlarla her gün en az yarım saat konuşmak, bu amaç için çok doğru bir seçenek olacaktır.

softmvh.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir