Kadınlarda Saç Ekimi 

0

 

Kadınlarda saç ekimi son zamanlarda kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir işlemdir. Saç dökülmeleri sık karşılaşılan bir durumdur. Birçok nedenden kaynaklanan saç dökülmesi için her türlü kozmetik ürünlerine başvurulmaktadır. Saç dökülmesi yine devam ederse başın belirli kısımlarında açıklık görülmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Saç dökülmesi için farklı yöntemler denemesine rağmen istediği sonucu elde edemeyen kişiler, uzun seanslar ve süreler harcamamak amacı ile saç ekimi yöntemini  tercih etmektedir. Kadınlarda kaş ve saç ekimi için ayrıca tıraş olunmasına gerek yoktur. Saçlar komple kesilmeden mevcut olan saçların arası doldurulmaktadır böylece seyrekliği giderilir. Güçlü olan saçların köklerinden alınan greftler sorunlu bölgelere transfer edilmektedir. Kadınlarda saç ekimi işlemi yapılırken hiçbir kısaltma yapılmamaktadır. Ense kısmının üst bölgesinden pencere şeklinde alınan bu greftler tarafından oluşan seyrelmeler, saç toplansa bile görülmemektedir. Kadınlarda genel olarak dökülmeye değil seyrelmeye yönelik ekim gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple istenilen sıkılaşma sağlanmaktadır.

Saç Ekimi Öncesinde Süreç Nasıl Olmaktadır?

 

İşlem öncesinde tedbir ve kontrol amaçlı bazı testler yapılmaktadır. Çıkan sonuçlara göre bir değerlendirme yapılmaktadır. Greft alınacak olan bölge ve saç tıraş edilmektedir. Organ nakli solüsyonu içerisinde alınan greftler bekletilmektedir. Son teknoloji uygulamalarıyla kanallar tek tek açılmakta ve greftler tek tek ekilmektedir.işlemi yüksek oranda başarılı sonuçlanmakta, yeni saçlar çıkmaya başlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir