KAROT

0

Karot ile beton kesme işlemine özellikle yeni yapılan betonarme binalarda ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni binalarda, duvarlarda ve derz kısımlarında çatlaklara neden olmamak, betonun düzgün çıkmasını sağlamak

Karot ile beton kesme işlemine özellikle yeni yapılan betonarme binalarda ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni binalarda, duvarlarda ve derz kısımlarında çatlaklara neden olmamak, betonun düzgün çıkmasını sağlamak vb. nedenlerle beton kesme ve beton delme işlemi yaptırılmaktadır. Beton kesme işlemi karot makinesi ile yatay veya dikey olarak yapılabilir. Karot makinesini kullanan karotçu, kesilecek olan beton kısmı belirleyerek kesme işlemine başlar. Yapılan kesme işlemi sonrasında kesim yapılan yüzeyde pürüzler ve tırtıklar varsa, yüzey düzeltme işlemine tabi tutulur.

 

Beton kesme işlemi, beton veya derz kesen makineler veya karot makineleri ile yapılır. Kesme veya delme işlemi sırasında kesinlikle vibrasyona yol açacak işlemler yapılmaz. Böylece binalara kesinlikle zarar verilmeden işlem tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir