Köyden Gelen Lezzet

0

Köyden Gelen Lezzet

Günümüzde kalabalıklaşan kentler beraberinde birçok sorunu da getirmiştir. Çarpık kentleşme, hava ve gürültü kirliliği derken diğer yandan artan nüfusun gıda ihtiyacı da gelişmiştir. Ülkemizi baz alırsak en çok kümes hayvanı Marmara bölgesinde üretilmektedir. Nüfusun en yoğun olduğu Marmara bölgesinde milyonların gıda ihtiyacını karşılamak gerekmektedir. Bu nedenle birçok fabrika seri üretim ile çalışmaktadır. Önceye nazaran gıda sektöründe insan sağlığını tehdit edici daha çok ürün kullanılmaktadır. Yani hızlı ve daha karlı üretim için insan sağlığı göz ardı edilmektedir. Bu noktada kişiler doğal gıdalara yönelmeyi çare olarak görmüşlerdir.

Köy kültürüne dönüş

Köylerde daha çok kişiler yiyeceklerini kendileri imal etmektedirler. Yapım aşamasında tamamen kendileri rol oynadıklarından herhangi bir katkı maddesi bulundurmazlar. Son yıllarda yükselişe geçen köy ürünlerinin başını ise köy yumurtası çekmektedir. Fabrika yumurtaları çoğunlukla aynı renk tonunda önünüze gelmektedir. Ancak köy yumurtasını diğerlerinden ayıran en belirgin özelliği tavuğun beslenme şekline göre koku ve rengine kavuşmasıdır. Birçok kişi fabrikada hangi koşullarda kuluçkaya yatırıldığı bilinmeyen tavuklar ve onların yumurtaları yerine köy kaynaklı ürünleri tercih etmeye başlamıştır. En doğru yöntemi de budur.

Bu moda da bir sektör oluşturmuş ve köy yumurtası satışı artık bir Pazar haline gelmiştir. Art niyetli kişilerce doğal adı altında fakat doğal olmayan ürünler satılabilmektedir. Sizlerin bu konuda mutlaka dikkatli davranması gerekmektedir.

Nerelerden köy yumurtası alınabilir?

Alacağınız köy yumurtasını, köy pazarlarında bulmanız mümkün. Kendi ürünlerini satan kişilerden bunları temin etmeniz mümkün olduğu gibi daha büyük çapta da düşünebilirsiniz. İnternet üzerinden köy yumurtası satışı yapan birçok site bulunmaktadır. Bu siteler arasından güvenilirliği kanıtlanmış ve gerçekten doğal ürünleri sizler ile buluşturanları seçip güvenle alışveriş yapabilirsiniz.Gerçek köy yumurtası satın almak istiyorsanız resmi satış sitesi http://koyyumurtasisatisi.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir