MARDİN ÇEVİRİ BÜROSU PROTRANSLATE

0

Günümüzün globalleşen dünyasında iletişim çok önemli bir yer oluşturmaktadır. Kültürler arası yürütülen iletişim sayesinde bir çok faaliyet yürütülmektedir. Bugün gelişen dünyayla beraber ulaşım sektörü de gelişmiştir. Ulaşım sektörünün gelişmesiyle beraber artık mesafe tanımları değişmiştir. Eskiden aylarca mevsimlerce süren ulaşım günümüzde bir iki gün içinde olabilmektedir. Her geçen gün gelişen yeni ulaşım araçları sayesinde dünyamız bin insanoğlu için adeta küçülmüştür. Kıtaların en ücra köşelerine saatlerle tabir edebileceğimiz zaman diliminde ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşım sektörüyle birinci dereceden bağlantılı olan bir sektörde lojistik sektörüdür. Yapılan alışverişlerin taşınması smacıyla kullanılan lojistik ağları gelişmektedir.

Gelişen dünyayla beraber oluşan yeni pazarlarda ticaret yapmak isteyenleri büyük bir sorun beklemektedir . Bu sorun dil uyumsuzluğudur. Ticaret yapmak isteyen firmalar arasındaki dil uyumsuzluğundan mütevellit iş verimi düşmekte ve bilinçsizce çevirisi yapılan sözleşme metinleri hukuki açıdan büyük bir sorun oluşturmaktadır. Ülkemizin ticari faaliyetler açısından en kritik şehri konumunda bulunan medeniyetlerin beşiği Mardin’de faaliyet yürüten Mardin çeviri bürosu Protranslate bünyesinde barındırdığı uzman ekip sayesinde ticari sözleşmelerinizi aslına uygun olarak birebir çeviri yapmaktadır. Her geçen gün önemi artmakta olan bir pazar olan Mardin kenti gerek tarımsal gerekse diğer konularda yurt dışına büyük ihraç faaliyetleri yürütülmekte olan bir kenttir. Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan kent Ortadoğu pazarına yaptığı un ihracı ile ülkemiz açısından çok görevli bir misyon üstlenmektedir.

 

 

 

Bu yürütülen ticari faaliyetlerde en büyük pay firmalar arasındaki iletişimi kusursuz olarak yapması gereken çeviri ofislerine düşmektedir çünkü yürüttükleri bu çeviri faaliyeti çok kritik bir önem arz etmektedir. Firmalar arasında imzalanan ticari sözleşmeler şayet profesyonel ekipler tarafından yürütülmediğinde hukuki açıdan çok büyük sorunlar oluşturabilmektedir. İmzalanan sözleşmeler hukuki açıdan bir belge ve delil oluşturduğundan mütevellit ilerde doğabilecek olan olası sorunlara karşı çok önem arz etmektedir. Eğer aslına uygun olarak çevirileri yapılmazsa ilerde tarafsız mahkemeler tarafından yürütülecek davalarda sorun yaratmaktadır . Bu konuda tarafsız ve işinin ehli kişiler tarafından yürütülmekte sanal portallardan erişebileceğimiz yerlerde bulunmaktadır. Protranslate.com internet adresinden erişebileceğimiz bu portal ile ticari sözleşmelerimizi istenen dile profesyonelce istenilen dilin gramerine ve aslına uygun olarak yürütülmektedir.

 

 

 

Windows 8.1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir