Ticaretin yazılı olan kurallarının haricinde bir de yazılı olmayan kuralları bulunmaktadır. Bu yazılı olmayan kurallar günün şartlarına göre ufak değişiklikler gösterse de genel olarak yıllardan beri aynı şekilde süregelmektedir. Ticaretin yazılı olmayan kuralları arasında kişinin yaptığı işi tanımlayan, o işe uygun tasarıma sahip, kaliteli kâğıda baskı alınmış kartvizit bulundurması da rahatlıkla sayılabilmektedir.

Özellikle ticaretle uğraşan kişilerin sahip olması gereken kartvizitler tasarımı, kâğıt seçimi ve kartvizit baskı kısmı düşünüldüğünde vakit ayırılması gereken bir uygulamadır. Ticaretle uğraşan kişinin günümüz şartlarında yoğun bir tempoyla çalışmasının gerekliliği düşünüldüğü bazı durumlarda kartvizit baskı için yeterince vakit ayırması mümkün olmayabilmektedir. Fakat kartvizitin bir vitrin gibi düşünülmesi gerekliliği, tasarım seçiminde, kullanılacak renklerin tercihlerinde ve kâğıt seçiminde ayrıntılı düşünülmesi ve fazla seçenek arasından tercih yapılması gerekliliği unutulmamalıdır.

Zaman kısıtlığında çok fazla seçeneğin değerlendirilebilmesi ve en doğru seçimin yapılabilmesi için dijital ortamın nimetlerinden faydalanılabilmektedir. Bu nedenle kartvizit baskı için online olarak bu işi yapan firmalardan yardım almak son derece yararlı olacaktır. Kartvizit baskı konusunda online olarak hizmet veren ve yıllardır sektörde lider konumda olan matbuu.com kalitesiyle, müşteri memnuniyetiyle kendisini fazlasıyla kanıtlamıştır. Matbuu.com adresinde yer alan hazır şablonlar vasıtasıyla içinde bulunmuş olduğunuz sektöre ait tasarımlar arasında seçim yapabilir ve baskı öncesinde ön izleme vasıtasıyla kartvizit baskı almadan önce elinize geçecek olan ürünün son halini görebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir