Oyun oynayarak gelir sağlamak artık mümkün, eSpor

0

Oyun oynayarak gelir sağlamak artık mümkün, eSpor

Ülkemizde henüz yeni gelişmekte olan eSpor alanı için yeni birçok teşvik ve etkinlik çalışmaları devam ederken, geçtiğimiz günlerde League of Legends oyunu için birçok takım Ülker Sports Arena’da karşı karşıya geldi. League of Legends yapımcısı Riot Games 2014 senesinde yaptığı şampiyona da toplamda 1 milyon liradan fazla ödül dağıtımı gerçekleştirmişti. GameOis olarak bu haberi vurgulamak istiyoruz, geçtiğimiz günlerde ise iki Türk takımı Türkiye şampiyonası finali için karşı kaşıya geldiler. DP ve BJK mücadelesi sonucunda DP isimli takım şampiyonanın birincisi oldu ve avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise 3 büyük futbol takımından birisi olan Beşiktaş’ın bu etkinlikte yer alması, ülkemiz kültürel yapısı ve ön yargıları ile birlikte henüz oyun sektöründe gerçekleştirilen faaliyetlere alışık olmasa ve karşı çıkacak bir aile yapısına sahip olsa da birçok genç arasında bu işi fazlasıyla ciddiye alan oyuncular mevcut. Keza bunu yapmaları mantıklı da bir sektörün öncüsü olmak hem cesaret hemde emek isteyen bir karar, bu kararı veren oyuncular ise şuana kadar ciddi rakamlarda gelir etmiş durumdalar. Olayın ciddiyetini anlatmak gerekirse, 1 eSpor oyuncusu sporcu lisansı alıp, yurt dışı işlemlerini buna göre gerçekleştirebiliyorlar, eSpor oyunları spor bakanlığında henüz yeni gelişmekte olan dijital oyunlar kategorisi altında yer almakta. Yakında diğer büyük spor kulüplerinin de bu alanda girişim başlatması ile birlikte, ülkemizdeki henüz yeni gelişmekte olan bu sektörün gelişim hızı fazlasıyla artacaktır.

E Spor alanından ve diğer oyunlar hakkında güncel bilgi sahibi olmak ve gündemi takip etmek istiyorsanız aşağıdaki internet sitesi GameOis’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Betivo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir