Paykasa Kart Türkiye Bayi

0

Paykasa Kart Türkiye Bayi

Elektronik ön ödemeli harcama yöntemi olarak bilinen paykasa kart, satış işlemlerini ülkemizde gerçekleştirmek maksadı ile yetkilendirilmiş olan,  her türlü hizmeti eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir. Kart satışı, satış sonrası destek hizmetleri ve bilgilendirmeler dahil olmak üzere her alanda hizmet veren site, güvenilir paykasa satın al işlemlerini yapabileceğiniz bir adrestir.

Paykasa Türkiye Bayiinden Nasıl İşlem Yapılır?

Her hangi bir paket üzerinden paykasa al işlemini yapmaya karar verdi iseniz, önceliğiniz iletişim hatları üzerinden müşteri temsilcisi ile irtibata geçmek olmalıdır. Müşteri temsilcileri size, standart paykasa fiyatları, ödeme yöntemleri, kart kullanımı, şifre oluşturulması ve sistemin tanıtılması gibi tüm konularda detaylı bilgileri aktaracaktır.

Yapılan bilgilendirmelerden sonra, seçmiş olduğunuz paketin karşılığında yapacağınız ödeme, sizlere iletilecektir. Ödemeyi kredi kartı ile ya da banka havalesi ile yapma şansınız da bulunmaktadır. İstediğiniz yöntemi belirledikten sonra, kartın oluşturulması işlemlerine başlanacaktır. Müşteri temsilcisi sizlere para göndereceğiniz hesap numarasını bildirecek ve ödeme yapmanızı bekleyecektir. Tarafınızca ödemenin tamamlanmasından sonra, bir pin kodu oluşturulacak ve oluşturulan pin kodu ile  birlikte, kartın son kullanma tarihi de sizlere iletilecektir. Bilindiği üzere, paykasa kartların kullanım süresi maksimum 1 yıldır. Güvenlik nedeni ile kartlar 1 yıl sonra kullanıma otomatik olarak kapanmaktadır. Bu süre içerisinde ön ödemesini yaptığınız kartınızı, alış veriş ya da transfer işleminde kullanmanız gerekmektedir. Oluşturulan şifrenin ve son kullanma tarihinin size iletilmesinden sonra, kartınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paykasa Kartı Kullanmazsam Ne Olur?

Bilinçli olarak ya da farkına varmadan yapmış olduğunuz paykasa kart al işleminden sonra, kartınızı kullanmaz iseniz, iptal olma durumunun yaşanacağını bilmelisiniz. Son kullanma tarihini geçirmeden hizmet almış olduğunuz bayi ile irtibata geçmeli ve kartınız içerisinde bulunan paranın iadesini talep etmelisiniz. Ön ödemeli sistemlerde bu uygulama bozdurma olarak ifade edilmektedir.

Pin kodunu bayiye verirsiniz, bayi kart içerisindeki dövizi Türk lirasına çevirir ve paranın tamamını sizin hesabınıza havale eder. Çekme olarak da tabir  edilen bu işlemi, güvenli siteler üzerinden yapmanız sizin menfaatinize olacaktır. Güvenilir olmayan sitelere ya da kişilere, pin kodunuzu asla teslim etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir