Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler

0

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler

Kadın için saçlar oldukça önemlidir gerçi bu durumu kadın ve erkek için kısıtlamamak gerekir. Çünkü her iki cins için saçlar önemlidir. Saçlar kendine güven demektir ve de kendinden emin olmak demektir. Saçlar insana huzur verir özellikle zamansız dökülen saçlar her zaman can sıkıcı olmuştur bu nedenle saçlar dökülmeden önce onların bakımlarını yapabiliyor olmak oldukça önemlidir. Saçlarınızı henüz saç hücreleri ölmeden koruyabilmek sizin yapabileceğiniz en güzel duygudur. Saçlar bazen stresten bazen de genetik nedenlerden dolayı dökülürler. Eğer ki stresten saçlarınız dökülüyorsa o zaman yapılacak çözüm belli bunun için sorunun psikolojik olarak ortadan kaldırılmasıdır. Sorunu bu manada ortadan kaldırdığınızda dökülmenin de durmasına neden olacaksınız.

Eğer ki saçlar genetik olarak dökülüyorsa işiniz zordur bunun önüne geçmeniz olanaksızdır ancak doğru bir bakım işlemi gerçekleştirdiğiniz de bu dökülmeyi de geciktirebilirsiniz. Saç dökülmesi kadında genellikle çinko eksikliğinden meydana gelmektedir.  Bazen saçlarınıza elinizi attığınız da bir avuç saçında aynı zamanda elinize geldiğini görürsünüz işte bu aslında sizin daha önceden kopmuş olan saçlarınızdır yani saç zaten kendini bırakmış ve saç kanalında kopacak halde duruyordur bu da çinko eksikliğine bağlı bir nedendir.

Peki, hiç düşündünüz mü? acaba saçlarımın dökülmesine iyi gelen besinler var mıdır? Diye. Bence olayı bu şekilde hiç düşünmediniz çünkü insanlar genellikle saç dökülmesine karşı doğru beslenme değil daha çok kürlerden medet umarlar.  İyi bir kürün saçlarına iyi geleceğini ve dökülmesini durduracağını düşünürler.

Elbette ki saç dökülmesine karşın kürler iyi ve önemli olmuştur ancak işin bir de beslenme yönü vardır yani siz beslenmenizi düzenli bir şekilde yapmazsanız o zaman saçlarınızın cansızlıktan dolayı da döküldüğünü rahatlıkla görebileceksiniz.

Saç dökülmesi noktasında iyi gelen besinlerin başında deniz ürünleri gelmektedir. Burada da en etkili olan balık somon balığıdır. Mutlaka tüketmeniz gereken besinler ise havuç, barbunya, fındık, yulaf, yumurta, kırmızı et, yoğurt ve süt ürünleridir. Saçların bol bol E vitaminine ihtiyacı vardır bunu da alabileceğiniz yer badem fındık ve cevizdir. Bunları kuruyemişçilerden rahatlıkla temin edebilir ve yiyebilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Saç dökülmesine ne iyi gelir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir