SpaceX’ten Uzaya Gidip, Geri Gelen Roket

0

SpaceX’ten Uzaya Gidip, Geri Gelen Roket

Teknoloji insanoğlunun bulunduğu her alanda hızla gelişiyor ve insanlara önemli yenilikler ile çok daha çağdaş bir dünya sunmaya çalışıyor. Özellikle modern yüzyılda teknolojik alanda yaşanan gelişmeler insanoğlunun evreni tanıma ve keşfetme yolunda son derece önemli adımlar atmasını sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve bilim dünyasında devrim niteliğinde bir etki yaratan orbital roketi uzayı giderek, geri geldi. Bilim ve teknoloji dünyasında atılan önemli bir adım olan bu olay teknoloji haberleri gündeminde sıklıkla konuşulan başlıca konulardan birisi oldu.

Uzay Araştırmaları Ucuzlayacak

Uzay havacılığı şirketi SpaceX insanoğlunun uzay yolcuğuna ilişkin devrim niteliğinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde uzaya gönderdiği oribital roket ile tarihe geçe SpaceX havacılık şirketi uzaya gönderdiği roketi, geri döndürmeyi başardı. Üstelik uzaya giden oribital roketi geri dönerek, son derece kusursuz bir şekilde iniş yaptı. Bu başarılı çalışma sayesinde artık uzaya gönderilen roketler, birden fazla kez kullanılabilecek.

Günümüzde uzay araştırmaları kapsamında uzaya gönderilen roketler, geri döndürülemiyor veya sağlam bir şekilde yeryüzüne indirilemiyordu ki bu durum uzay araştırmalarının maliyetini oldukça arttırıyordu. Ancak bu çalışma ile birlikte artık uzay araştırmalarında fazla kez kullanılabilen roketler ile uzay uçuşunun oldukça düşük maliyetli hale getirilmesi sağlanıyor.

Böylelikle uzay uçuş ve araştırmalarına ilişkin olarak gerçekleştirilen yatırımlarda düşük maliyetleri dolayısıyla daha da yoğunlaşacak gibi görünüyor. Bilim ve teknoloji dünyasında önemli bir gelişme olan Spacex roketi ve teknolojiye dair diğer tüm güncel teknoloji haberleri internet üzerinden takip edilebiliyor. En yeni ve en güncel teknoloji haberlerini zengin içerik çeşitliliği ile http://www.scroll.com.tr adresinde takip etme şansı bulunuyor.

youtube abonnees kopen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir