Tesettür başörtü modelleri

0

Moda, günümüzde bayanları esir almış bir hastalık gibidir. Moda adı altında tesettür giyim ürünleri, en güzel başörtü modelleri ve aksesuarlar incelenmektedir.

Şıklık, renk uyumları, tarzlar ve yepyeni modeller moda ışığında kendini bayanlara sunmaktadır. Bu akımdan hem açık hem de kapalı bayanlar faydalanıyor. Geçmiş dönemlerde muhafazakar bayanların giyim çeşitliliği çok fazla değildi. Fakat günümüzde kendi markasını geliştiren her firma, bu alanda birden fazla kategori altında tesettür giyim modelleri ve çeşitlerini bayanlara sunmaktadır.

Tesettür giyim modellerine bakıldığı zaman, giyim ürünlerinin en büyük tamamlayıcılarının başörtüsü olduğu görülmektedir. İpek şallar, kışlık şallar, monokrom başörtüleri, desenli şallar, sade şallar, desenli başörtüleri ve düz başörtüleri adeta şaheser denilecek kadar şık tasarımlara sahiptir. Kıyafetlerin ve kullanılan başörtülerinin üzerindeki renkler çoğu zaman bayanların ruh hallerini yansıtmaktadır. Genellikle açık renkli tonlar, kişiliğin sakinliğini ve huzurlu oluşunu simgelerken koyu renkler ise kişiliğin konuşkan ve hareketli bir yapıda olmasını simgelemektedir.

Başörtü seçimleri yapılırken, giyilecek olan tesettür giyim ürünlerinin renkleri ile uyum içerisinde olmasına özen gösterilmesi gerekir. Tesettür abiye modelleri genellikle taşlı, dantelli veya tokalı modellerden oluşur. Bu durumda daha sade ve düz renklerde başörtüsü seçimleri yapılmalıdır. Ya da tam tersi düz bir giyim ürünü seçildiğinde, çok daha hareketli ve desenli başörtü modelleri kullanılabilir. Bu durum tesettür giyime uygun her kıyafet için uygulanabilir. Yanlış seçimlerde görüntünün de kötü olacağını unutmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir