Üsküp’e En Uygun Fiyatlarla Bravofly ile Uçun

0

Üsküp’e En Uygun Fiyatlarla Bravofly ile Uçun

Vardar’ı aşıp Türk Çarşısı‘na geçmek için Taş Köprü‘den geçmelisiniz. Bu köprü Üsküp’ün simgesidir. 6.yüzyıldan kalmadır. Köprüden geçtikten sonra Çarşiyaya ulaşırsınız. Türk çarşısı yüzyıllardır varlığını korumaktadır. Küçük dükkanlar konularına göre ayrı sokaklar boyunca dizilidir (altıncılar sokağı, ayakkabıcılar sokağı gibi).

Karnınız acıktıysa Üsküp’ün en ünlü köftecisine (Üsküp’te kebap deniyor) uğrayıp, Şopska Salata (üzerine peynir rendelenmiş ve zeytin eklenmiş çoban salata) eşliğinde köfte yiyebilirsiniz. Yerel diğer bir lezzet de Tafçe Grafçe denen güveçte kuru fasulye. Üsküp’te yerel tatları denemekten kaçınmayanlar için atıştırmalık olarak tavsiyemiz Simit Pogaca yani ekmek arası yağlı börek. Denemek isteyenler hemen her köşe başındaki küçük dükkanlardan satın alabilir.

 

Üsküp’te Osmanlı döneminden kalan Kapan Han, Kurşunlu Han, Sulu Han gibi hanlar ve Sultan Murad Camii, İsa Bey, Çarşı Cami gibi camiler halen ayaktadır.

skopje-geschaefte-silbernen-strasse-altstadt-48091

 

Üsküp şehir merkezinde gezerken başınızı kaldırıp dağlara doğru baktığınızda hemen her yerden görünen devasa bir haç göreceksiniz. Vodno dağındaki Milenyum Haçı 66 metre yüksekliğindedir. Şehri kuşbakışı seyretmek isterseniz Haçın bulunduğu tepeye çıkabilir ya da Üsküp Kalesi‘nin ziyaret edebilirsiniz. Turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktalardan biri olan Kale, İmparator1. Justinian tarafından yaptırıldığı 6. yüzyıldan bu yana Üsküp manzarasına hakim pozisyonunda kalmaya devam etmektedir.

 

Pek çok görülecek noktası bulunan, Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden ve zengin mutfağı ile gayet çekici, yerel halkı son derece misavirperver olan Üsküp’e ilk fırsatta gitmenizi tavsiye ederiz.

Sizler de Üsküp’e ucuz uçak bileti almak isterseniz hemen Bravofly’ı ziyaret edebilirsiniz.

instagram views kaufen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir