Wikileaks On Binlerce ‘Sony Arşivi’ni Yayınladı

0

İnternete sızdırdığı bilgilerle ününe ün katan internet platformu Wikileaks, Sony Pictures’a ait on binlerce belgeyi yayınladı.

Bundan birkaç ay önce yer verdiğimiz haberimizde de yine Sony Pictures’a ait bir film olan “The Interview” isimli filmin henüz vizyona girmeden internete düşmesini sizlere duyurmuştuk. Sony’nin aylardır mücadele ettiği sızdırma belgeler konusunda son vurgunu ise Wikileaks’in yapması dünya basınında büyük ses getirdi.

Wikileaks on binlerce belgeyi ele geçirdi!

Julian_Assange_2010-front1

Wikileaks’in gerçekleştirdiği saldırıyla birlikte yaklaşık 170 bin şirket yazışması ve 30 binden fazla Sony Pictures’a ait belge ele geçirdi. Ele geçirilen tüm belgeleri ise kimliği belirlenemeyen birkaç hacker tarafından tarafından “Sony Arşivleri” adı altında internet dünyasına servis edildi.

Wikileaks Belgeleri Neden Yayımladı?

İnternet dünyasında büyük ses getiren o belgelerin yayımlanmasının arkasında yatan sebebi ise Wikileaks’in kurucu Julian Assange, Sony’nin Beyaz Saray ve Başkan Barack Obama’nın liderliğini yaptığı Demokrat Parti ile bağları olduğu ile ilişkilendirildi.

Gerçekleşen bu saldırının ardından Sony Pictures’dan yapılan açıklamada Wikileaks’in davranışı ve bu kararı kınandı. Açıklamada, “Hacker saldırısı, Sony çalışanlarına zarar vermeyi amaçlayan art niyetli bir girişimdi. Wikileaks çalınan belgelerimizi yayınladı” denildi.

Bakalım internet dünyasına sunulan Sony Pictures belgeleri ne gibi sonuçlara yol açacak bekleyip göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir