AKP’den İzmir’e 466 proje sözü

0

Orman ve Su işleri Bakanı 1’inci Bölge 1’inci Sıra adayı Veysel Eroğlu, bakalığının İzmir’de 466 proje yapacağına söz verdi.

AK Parti İzmir milletvekili adayları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle partililere tanıtıldı. Orman ve Su işleri Bakanı 1’inci Bölge 1’inci Sıra adayı Veysel Eroğlu, bakalığının İzmir’de 466 proje yapacağına söz verdi. Cumhurbaşkanı özel danışmanı İzmir Milletvekli Binali Yıldırım ise MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ı eleştirdi.
Ak Parti milletvekili adayları Balçova Kaya Termal Otel’de yapılan etkinlikle partilileri tanıtıldı. Tanıtım öncesi Cumhurbaşkanı özel danışmanı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım konuştu. Partinin kurulduğu günden bugüne çok sayıda vesayet ve darbe girişimini atlattığını belirten Yıldırım “Sanal ortamdan geldiler. Aynen postaladık. Cübbeliler ortaya çıktı. İktidar hevesine düştüler. Milletin vermediği yetkiyi hukuku kullanarak yapmaya çalıştılar. Kapatma davasını  açtılar. Bu millet her seferinde bu davaya sahip çıktı. Sonra Gezi olayları oldu. Bu 3-5 ağacın kesilmesi gibi masum değildir. Aynı olaylar Brezilya’da da oldu. Sokağa çıkanlar ‘paraları çarçur etmeyin, yol köprü yapın’ diyordu. Ama bizim geziciler ‘köprüyü, havalimanını, yolları, eserleri yapmayın’ diye sokaklara çıktılar. Yine uslanmadılar bu kez 17-25 Aralık’ta tekrar piyasaya çıktılar. Bu seferki post-modern, sanal değil dost-modern bir darbeydi. Onu da püskürttük. Devlet içinde paralel yapılanmaya girenler derslerini aldılar” dedi.

ZOR GÜNLERDE BİRLİKTEYDİK

Yıldırım, adayların İzmir için önemine değindi. Yıldırım, “Herkes seçimde boyunun ölçüsünü alacak. İzmir ilklerin, efelerin şehri. İzmir demokrasinin şehridir. 7 Haziran’da öyle bir ses verecekler ki kadrolar daha iyi noktalara gelecek. Hep birlikte çalışacağız. Aramıza nifak tohumları sokmaya çalışanlara, fitne oluşturmaya çalışanlara da en büyük cevabımız budur. Türkiye 30 Mart’ta Türkiye’de ‘AK Parti’ dedi. İzmir’de zor günlerde birlikteydik. Zor günleri birlik ve beraberlikle başarıya dönüştürdük. 1 belediyemiz vardı şimdi 7 belediyemiz var. İzmir’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını herkes anladı. İzmirlilerin gönlünü kazandık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir