Babam CHP’li olmadan evvel MHP’liydim

0

MHP’nin Ankara Milletvekili adayı Erkan Haberal konuştu. Haberal, “Babam CHP’li olmadan evvel MHP’liydim” dedi. Haberal, milletvekili seçilirse TBMM’de hayvan hakları ile ilgili çalışmalar yürütmek istiyor.

MHP Ankara milletvekili adayı Erkan Haberal konuştu. Sokaktan kurtardığı 100’den fazla köpeğe Başkent Üniversitesi Kampüsü’nde baktığını söyleyen Haberal, milletvekili seçilirse TBMM’de hayvan hakları ile ilgili çalışmalar yürütmek istiyor ve hayvanların alınıp satılmasına karşı çıkıyor. “Babası CHP ‘li, oğlu MHP’den aday oluyor’ gibi bir algı toplumda var ama öncelikle ben, babam CHP’li olmadan evvel MHP’liydim” diyen Haberal, “Şu anki kadar bir teveccüh hiçbir zaman toplumda gözükmüyordu. Ciddi bir oy alacağız. MHP’nin 1. parti olması hiçkimseyi şaşırtmasın, bizi hiç şaşırtmayacak” dedi.
Haberal, MHP’den milletvekili aday adayı olmadan önce babası CHP Milletvekili Mehmet Haberal’ın onayını aldığını belirterek, “Babası CHP’li, oğlu MHP’den aday oluyor’ gibi bir algı toplumda var ama öncelikle ben, babam CHP’li olmadan evvel MHP’liydim. İki dönem önce MYK üyesi olmuştum, şu anda da 3. dönemim MYK üyeliğinde” dedi.Babasının, adaylığı dolayısıyla çok mutlu olduğunu belirten Haberal, “Ben her zaman babamla gurur duydum, o da her hal ve şart altında değişmediğim için benimle gurur duyuyordur, eminim bundan” ifadelerini kullandı.
“GÖZALTINA ALINMADIM, İFADEME BAŞVURULDU”
Partilerin milletvekili adaylarını açıkladığı 7 Nisan’da “gözaltına alındığı” şeklinde haberlerin basında yer aldığını hatırlatan Haberal, gözaltına alınmasının söz konusu olmadığını, 2000’de bir olaydan dolayı hakkında suç duyurusunda bulunduğu bir kişi ile ilgili ifadesine başvurulduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir