Akustik Kapılar İle Hem Sessiz Hemde Dekoratif Çözümler

0

Gün geçtikçe artan insan ve araç nüfusu ile insanlar yalnızca çevre kirliliği ile değil aynı zamanda gürültü kirliliği ile de başa çıkmaya çalışmaktadırlar. Ortamda gereğinden fazla ses olduğunu ifade eden gürültü kirliliğinden uzak kalmak ya da gece kulübü gibi gürültülü mekânlarınızın  sayesinde ses yalıtımını sağlamak istiyorsanız bu konuda geliştirilen teknolojiler tam sizin içindir. Sinema gibi yerlerde yan yana pek çok salon bulunmakta ve bu salonlarda aynı anda pek çok film yüksek ses ile gösterilmektedir. Bu sebeple bu salonlarda ses yalıtımıkonusunda ciddi bir çalışma gerekmektedir.

Ses Yalıtımında Akustik Kapı Farkı

Bunun dışında gece kulübü gibi mekanlarda sesin duvarlara çarparak titreşmesini ve ses kalitesini bozmasını da engelleyen akustik panel kapı gerek ısıya dayanıklılığı gerekse de nemden çok az etkilenmeleri dolayısıyla ses  yalıtımı konusunda en çok kullanılan ve en çok tercih edilen ürünlerdendir. Eğer siz de evinizin içindeki sesin dışarıya gitmesini ya da dışarıdan içeriye ses girmesini istemiyorsanız akustik kapı sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Ses yalıtımı sağlamak için öncelikle kapıların iç yüzü yalıtımlı özel malzemeler ile kaplanmakta ve ses yalıtımını sağlamaktadır. Ancak iç mekana da uygulanabilen akustik kapı sistemlerinin de geliştirilmesi ile ses yalıtımı sorununuza dekoratif bir çözüm üretilmiş ve bu çözüm de pek çok iç mimar tarafından iç mekanlarda  kullanılmaya başlanmıştır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir