Ana Sayfa Dargeçit Dargeçit Zabıtası Denetimleri Arttırdı

Dargeçit Zabıtası Denetimleri Arttırdı

2483
0
Paylaş

Ramazan ayı ile birlikte artan et ve gıda tüketiminde insan sağlığını tehdit edebilecek durumlara karşı önlem alan Dargeçit Belediyesi zabıta ekipleri , Halk sağlık ekibi ve ilçe tarım ve hayvancılık müdürlüğüne bağlı ekip ile birlikte kent merkezindeki Fırın ve kasap denetimini gerçekleştirdiler.
Sıkı denetimlerden geçirilen fırın ve kasapları incelemelerde bulunan ekipler, imalathanelerde hijyen, market reyonlarındaki gıda maddelerinin tarih ve tazelik kontrolleri, kasaplarda etlerin sağlık ve mühür kontrolleri yapıldı.
Gerçekleştirilen denetimlere ilişkin bir açıklamada bulunan Dargeçit Belediyesi Zabıta Memuru İlhan Doğan “Yaptığımız denetimlerde çalışan personellerin portör muayene kartları, etlerin sağlıklı olup olmadığını, hijyen kuralları ile etlerin mühürlü olup olmadığını kontrol ettik. Özellikle unlu mamullerin hijyenik ortamlarda üretilmesi için imalathanelerde sıkı bir denetleme yapıp, çalışanların gerekli hassasiyeti göstermelerini aktardık.
Halkımızın sağlığı için bu yönlü denetimlerimiz devam edecektir. Kurallara uymayan esnafımız hakkında gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. Gıda maddelerini alırken tarih, tazelik kontrollerini yapmalarını ve et alırken etlerin mühürlü olmalarına dikkat etmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Kaynak: dargecit.bel.tr

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here