Kılavuz Mahallesinde Yol Genişletme Çalışması

0

Dargeçit Belediyesi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, yol açma ve genişletme çalışmalarına hız verdi. Şehrin genelinde hizmetlerde aksama meydana gelmemesi , şehir ve Mahalle genelinde birçok yerde bulunan yol sıkıntının giderilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Dargeçit Belediye Eşbaşkan yardımcısı M.Şirin Turan ve Fen İşleri Müdürü ile birlikte yol açma çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir yasası ile Mahalle statüsüne kavuşan köylerde hizmet çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Duyarlı Mahalle sakinleri Belediye ile birlikte çözüm üretmek için büyük bir çaba sarf ediyor. Kılavuzda oturan duyarlı vatandaş Halil Bozkurt, yol açma ve genişletme çalışması öncesi kendi eliyle çalışmaya engel olacak çalıları kaldırdı. Daha sonra da yolun genişletilmesi içinde duvarını yıktı. Bozkurt , ”bizler için yapılan hizmetlerde engel değil Belediyemiz ile birlikte çözüm olmalıyız. yol çalışması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. sonuçta bizler burada yaşıyoruz” dedi.

“Yolların açılmasında tamamen vatandaşımızın rızasını alarak çalışıyoruz”

Dargeçit Belediye Eşbaşkan yardımcısı M.Şirin Turan , ”Şehrin modern ve çağdaş bir görünüme kavuşması ve hizmetlerin kesintisiz bir şekilde vatandaşa ulaştırılabilmesi için yolu bulunmayan yerleşim alanlarının yollarının açılmasını öncelikli şartımızdır” dedi.

yapılan yol açma ve genişletme çalışmaları ardında , kilitli parke taşı döşeneceği bildirildi.

kaynak:dargecit.bel.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir