Doğru Karın Eritme Yöntemi Nedir?

0

Her insan için karın bölgelerindeki yağları ya da göbek yağlarını eritmek bir problem olmuştur çünkü bu bölgeler ilk önce kilo alan ve en son verilen yerlerdir dolayısıyla bu bölgedeki yağların erimesi için bir takım zorluklarla karşılaşabilirsiniz. İdeal bir vücuda sahip olmak isteyen her insanın hayali bu yağlardan bir an önce kurtulmaktır. Ancak bu güçlüğe rağmen bu yağlardan kurtulmakta imkânsız değildir. Bunun için yapmanız ve uygulamanız gereken bazı öncelikler vardır. Bunların başında ise egzersiz gelir. Çünkü egzersiz kilo vermede sağlık için olmazsa olmaz bir durumdur.

 

karın eritme egzersizlerine başlarken önemli olan bu hareketlerin zor olmadığına kendinizi inandırmanız eğer ki bu hareketleri yapmak size bir zulüm gibi gelirse o zaman bir iki gün sonrasında ara verirsiniz ve vücudunuz bunu yapmak istemez. eğer ki göbek bölgesinde kalıcı olarak bir zayıflama istiyorsanız o zaman günde 20 dakika kendinizi spor ve egzersize vermelisiniz. Bu 20 dakika içerisinde yapacağınız 2 hareket sizi zayıflama noktasına kadar götürecektir. Aynı zamanda bu karın hareketleri karın kaslarınızın da sertleşmesine neden olacaktır. Bu bir başlangıç sürecidir ve 2 temel hareket size şimdilik yetecektir. Birinci harekette topuklarınız yerden 5 santim kadar yukarı kalkacak ve ayaklarınız düz bir şekilde duracaksınız sizin konumunuz ise sırt üstü yatıyor vaziyette olmalı.  Daha sonra ayağınızı yavaşça yere indirin ve topuğunuzu yere değdirin daha sonrasında bu hareketi 15-20 defa tekrarlayın.

 

İkinci olarak ise mekik hareketine benzeyen bir pozisyondur. burada sırt üstü uzanıyorsunuz ve bacaklarınızı yukarı doğru kaldırıyorsunuz dümdüz hale getirdikten sonra diz kapağınızdan bükün sanki bir sandalye üzerinde oturuyormuşsunuz gibi hareket edebilirsiniz. Daha fazla etkili egzersiz için ise yazı sonundaki kaynak içerikleri inceleyebilirsiniz.

 

Karın eritme denildiğinde akla gelen ilk konu mutlaka egzersiz olmak zorundadır ancak bununla birlikte yediklerinize ve içtiklerinize de önem vermelisiniz. Bu nedenle öğünlerinizi mutlaka 3 öğün şeklinde tamamlamalısınız. Egzersizle beraber yemelere dikkat ettiğiniz de bir süre sonra düz bir göbeğe sahip olduğunuzu da görebileceksiniz. Son olarak ise bol bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Kaynak İçerikler:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir