FUE Saç Ekimi

0

FUE Saç Ekimi

Erkeklerin korkulu rüyaları içerisinde yer alan ve birçok erkeğin özgüveninin azalmasına neden olan saçlarda seyrelme ilerleyen boyutlarda kelliğe bile varabiliyor. Bu durumdan rahatsızlık duyan erkekler ise çoğunlukla saç ekimi yöntemine başvurarak, eski gür saçlarına kavuşmayı tercih ediyor. Ancak, saç ekim yöntemleri; FUE ya da FLU olmak üzere iki şekilde gerçekleşiyor, diyebiliriz. İki yöntem arasında farklılıklar yer alsa bile temel amaç erkekleri, diledikleri gibi daha sık ve yoğun saçlara kavuşturmak. Yalnız bu teknikler uygulanmaya başlamadan önce hastanın başta yaşı ve cinsiyeti olmak üzere birçok özelliğine de dikkat ediliyor.

Kişinin saç yapısı, saç kılının kalınlığı, donör alan sıklığı, saç kaybının hangi boyutta yer aldığı, saç rengi; saç ekiminde önemli olan temel kriterler içerisinde yer alıyor. Öncelikle saç ekim işlemini gerçekleştireceğiniz plastik cerrahi uzmanı seçiminde dikkatli ve titiz davranmanız gerekiyor. Aksi halde işlem sonucundan beklediğiniz verimi alamayabilir ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

FLU mu FUE mi?

İlk kez 2003 yılında uygulanmaya başlayan FUE tekniği, standart FLU tekniğinden birtakım farklılıklar arz ediyor. Öncelikle bu teknikte, saç kıl köklerinin bir blok halinde değil de teker teker saçtan alındığını ifade edebiliriz. Kıl kökleri saçtan alınırken çapı 0.6 ile 0.7 arasında değişkenlik gösteren alet uçları kullanılıyor. Fue saç ekimi tekniği sonrasında hasta, standart saç ekiminde olduğu gibi kanamalarla ve yara oluşumları ile karşılaşmıyor. Normal yöntemlere göre daha az doku hasarı  gözlemlenen bu teknikte ameliyata bağlı olarak ortaya çıkan ağrı ve acı hissi de yaşanmıyor.

Fue saç ekiminde donörden teker teker alınan kıl kökleri, FLU saç ekiminde olduğu gibi hastaya teker teker yerleştiriliyor. Doğala en yakın görünümün kazandırıldığı Fue saç ekimi esnasında cilde herhangi bir kesim işlemi uygulanmıyor, kıla istenilen açı verilebiliyor. Kısacası saç ekim açısının tamamen cerrahın gözetiminde ve idaresinde olması bu tekniğin FLU saç ekimine göre daha etkili bir sonuç vermesine neden oluyor.

FLU ya da FUE saç ekimi tekniklerinden hangisinin sizler için en uygun olacağı konusunda kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeli ve bunun için yalnızca konusunda yetkin uzmanlardan yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir