Havalimanında Hangi Şirketten Araba Kiralayacaksınız?

0

Özellikle İstanbul Atatürk Havaalanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havaalanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi büyük havalimanlarında pek çok araba kiralama şirketi hizmet sunuyor. Tüm bu şirketin arasından hangisini seçeceğiniz söz konusu olunca kararsız kalmanız son derece normal. Bu yazımızda İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı, Ankara Esenboğa Havaalanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı vs. havalimanlarında hangi şirketten araç kiralamanın sizin açınızdan en karlı olacağı bakımından size bilgi sağlayacağız.

Araç kiralarken ücret ve araba opsiyonları tabii ki birçoğumuz açısından oldukça önemli değişkenler olarak göze çarpıyor. Bu önemli etkenlerin firmadan ofise değişme biçimi hakkında bilgi sahibi olmak için da ayrıntılı bir araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz. İniş yapacağınız havalimanında servis veren tüm araba kiralama firmalarının web sayfalarına birer birer tıklayıp araç kiralama ücretleri ve ofisin kiraladığı arabaların fiyatlarına tek tek göz atmak öngörülenden daha sıkıcı olabiliyor. İsterseniz sizin için en avantajlı sonuca ulaşmadan evvel hangi firmanın sizin için daha avantajlı olabileceği konusunda size fayda sunacak nüasnslardan da söz edelim.

Hangi ofisin size daha avantajlı olacağı konusunda bilmeniz gereken daha değerli detay firmaların birbirlerinden oldukça değişik ücretlendirme prosedürlere sahip olduğu. Araç kiralama firmalarının bir bölümü kısa süreli kiralamalarda daha uygun fiyat sunarken, bazıları daha uzun kiralamalarda daha avantajlı fiyatlar sağlayabiliyor.

Hangi firmadan araba kiralayacağınız ile ilgili karar verirken aklınızdan çıkarmamanız gereken bir başka konu ise aynı arabanın ücretinin firmadan ofise değişiklik gösterdiği. Eğer hangi aracı tercih edeceğinizi kesin bir şekilde kararlaştırdıysanız ofisler arasında karşılaştırma yapmanız daha kolay bir hale gelecektir.

Otomobil kiralarken şirket seçmenizde size yardımcı olabilecek bir başka mevzu da hizmet lokasyonlarının çeşitliliği. Örneğin bir aracı bir yerden kiralayıp bir başka noktaya iade etmeyi planlıyorsanız daha büyük bir şirketten araba kiralamanız, kurumsal araç kiralama ofislerinin operasyonel güçlerinin daha büyük olması sebebiyle size daha avantajlı ücretlerin önerilmesini sağlayabilir.

Sizlere araç kiralama şirketleri arasında seçim yaparken faydalanabileceğiniz mühim detayları yeniden anımsattık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir