Galaxy S5 İçin Android 6.0.1 Marshmallow Güncellemesi

0

Galaxy S5 İçin Android 6.0.1 Marshmallow Güncellemesi

Android İşletim sisteminin geliştirmiş olduğu 6.0.1 Marshmallow güncellemesi uluslararası versiyonu kullanılmaya başlandı. Teknoloji haberlerine göre ilk olarak Güney Kore’de yayınlanan Marshmallow güncellemesi başarı ile Samsung S5’lere yüklendi.

Samsung genelde öncelik ile kendi ülkesi olan Güney Kore’de yeni bir yazılım güncellemesi yayınlar ve daha sonra kısa süre içinde bu güncellemeyi uluslararası versiyonu ile diğer pazarlarına yayar. Bu son güncelleme şimdilik sadece Güney Kore’de yayınlanır olsa da Samsung’un yakında diğer pazarları içinde uyarlayacağının sinyallerini veriyor olduğu anlamına gelmektedir.

Marsmallow Hakkında

Android 6.0 güncellemesi ile Galaxy S5’i olduğundan daha güncel bir touchWiz kullanıcı arayüzüne kavuşturuyor. Güncelleme de yer alan yeniliklerden şu şekilde bahsedebiliriz; Google’ın işletim sistemine dahil ettiği yenilikler arasında kararlılık, daha uzun pil ömrü, stabilite, güvenlik duvarlarının güçlenmesi gibi özellikler ile kullanıcılara daha ayrıntılı bir deneyim imkanı sunuyor.

Ayrıca telefonda yaşanan hız problemlerinde değinen yeni güncelleme ile pil tasarrufu için geliştirmiş olduğu yeni teknolojisi, yeni emoji, uygulama izinleri, doğrudan paylaşım seçenekleri, uygulama bağlantıları gibi birçok yeni özelliğe kavuşmanızı sağlıyor.

Neden Cep telefonlarımız Güncelleniyor?

Güncelleme telefon piyasaya sürüldükten sonra ortaya çıkan bir takım sorunları gidermek amacı ve oyun oynarken yaşanan uyum problemlerine çözümler üretmek, pil performansını arttırmak, cihazın stabilizesini arttırmak gibi teknik sorunların giderilmesinde ve telefona yeni ara yüzler geliştirerek telefonunuza yeni görünümler kazandırmak için güncellenmektedir. Ancak yeni geliştirilen güncelleme de sizin kullandığınız güncellemeden çok fark yok ise ve cepkolik veya ilgili yerlerden edindiğiniz bilgiler ile telefonunuzun yavaşlaması hatta bazı programların kullanılamaması yönünde duyumlar aldıysanız cep telefonunuzu güncellemek zorunda değilsiniz. Bu konu ile alakalı gerekli bilgileri cepkolik.com ’da bulabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir