Isı yalıtımı nedir

Isının akış biçimi yüksek sıcaklıktan düşük sıcaklığa doğrudur. Direnç  az olursa eğer, direncin az olduğu ortamlarda ısı akışı da doğal olarak fazla olur. Isı yalıtımı sıcaklığın muhafazasında, yazın ise içerideki serinliğin muhafazasında büyük rol oynar.  Yani daha açık bir ifadeyle kışın dışarıda soğuk var iken eviniz doğalgaz ya da sobayla ısınıyorsa ısı yalıtımı ile evinizdeki sıcaklık hemen kaybolmaz. Yazın ise dışarıda kavurucu bir sıcaklık varken bu sıcaklığın evinize ulaşması engellenmiş olur, içeride daha serin bir hava ile daha rahat bir şekilde yaşama imkanınız sağlanır. En iyi yalıtım seçeneklerinden bir tanesi de mantolama seçeneğidir.

Neden ısı yalıtımı yaptırılır?

  • Isı yalıtımıyla kışın soba, doğalgaz masraflarınız yazın ise klima ya da serinleme amacıyla kullandığınız diğer elektrikli aletlerinizden meydana gelen masraflarınızda %50 ye varan azalmalar meydana gelir. Bu açıdan ısı yalıtımı oldukça önemli bir konudur.
  • Yakıt tüketimi azalacağı için ayrıca ısı yalıtımı sayesinde çevreye verilecek olan zarar da azalmış olur.
  • Evlerde soba ya da diğer cihazlardan meydana gelen, perdelerdeki sararma, eşyalardaki küflenme gibi faktörler azalır
  • Mantolamayla beraber betonun içerisindeki demirler, malzemeler korunacağı için binanızın dayanıklılığı muhafaza edilmiş olur

Mantolama yapan yerler, ısı yalıtımı yapan yerler, izolüx, mantolama ve ısı yalıtım fiyatları ile buna benzer arayışlarınız için izoluxyalitim.com sizlere mümkün olan en iyi yalıtımı sunacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir