Kürtaj Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler

0

Kürtaj Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler

Kürtaj  çiftlerin, genç kızların ilişkiye girdikten sonra, evli olmayıp ilişkiye giren kadınlarda istenmeyen gebelikleri sonlandırma yöntemlerinin başında yer alan bir uygulamadır. Kürtaj kadınların yasal çerçevede  uygun görülmesi halinde gerçekleştirebileceği en doğal haklarından biridir.

Gebeliği sonlandırma ile bebek aldırma işlemi oldukça farklı yorumlansa da, insanlar bunu istemeden gerçekleştirmektedir. Yani kürtaj olayı  gebe kalınmaması ve bebek istememeleri durumunda kadınların veya çiftlerin önündeki en temel yöntemlerin başında yer almaktadır.

Kürtaj işlemleri bir hastane veya bir klinikte yapılmasında fayda vardır. Bu şekilde klinik şartları altında kürtaj olunması gerekmektedir. Kişinin kürtaj olmak istemesi ve bunu onaylaması ile birlikte uzman bir hekimin  yanına giderek olayı bildirmesi ve uzman hekimin de gebeliğin hangi haftasında daha rahat bir şekilde kürtaj olunacağını veya kürtajın ne zaman yapılacağı ne şekilde yapılması gerektiğini ve ne kadar sürede kürtajın gerçekleştirebilineceğini hastasına anlatması gerekmektedir.

Bu konuda herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Vakumla kürtaj ile oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilen bir kürtaj yöntemidir. Ağrısız ve hızlı bir şekilde kürtaj yapılmaktadır. Eski kürtaj metotlarına nazaran oldukça rahat ve hızlı gerçekleştirilmektedir.

Kürtaj İzmir, kürtaj alanında oldukça önemli bir şekilde  etkin ve hızlı kürtaj uygulamasında en önemli illerimizin başında yer almaktadır. Buna paralel olarak Ankara ve İstanbul illerimizde bu alanda oldukça  gelişmiştir.

Çocuk aldırma işleminde kadınların kürtaj yapmadan önce bu çocuğu gerçekten  istememelerine karar vermelidir. Çocuk istememeleri ve bebeğin alınması olarak kürtaj uygulaması gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir