Çok güzel, yaşanabilen, doğayla iç içe olan beldedir Marmaris. Gelenlerin bir daha ayrılmak istemedikleri eşsiz güzelliklere sahip ilçeye gelip de sizde dönmek istemeyeceksiniz. Marmaris satılık daire nasıl alırım diye hemen araştırmalara başlayacaksınız. Bu güzel ilçeye gelip de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. İlk olarak, Marmaris kalesi gelir. 1911 yılında restore edilerek Marmaris müzesi olarak hizmete sunulan Marmaris’in başlıca simgelerindendir. Marmaris kalesinin hemen yanında bulunan Marmaris yat limanı görülmesi gereken başka bir güzelliktir. Bozulmamış doğası, kaya mezarlıkları, sevimli foklarıyla yaz tatillerinin vazgeçilmez merkezlerinden biriside Dalyandır.

 

Marmaris’e 10 km. uzaklıkta olan içmeler beldesi Küçük bir köy iken, karayolunun açılması ile turistik bir merkez haline gelmiştir. Antik kalıntılar ile çevrili bir ada olan sedir adası görmeden dönmemeniz gereken ender yerler arasındadır. Teknelerin uğrak noktaları arasında yer alan cennet adası, Marmaris’e yarım saat uzaklıktadır. Yüzme ve eğlence merkezleri arasında yer alan ada sezon boyu açık olan pansiyonlar ve restoranları ile hizmet vermektedir.

Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri olan ve ünü çok yaygın olan Kızkumu plajında denizin üzerinden yürüyerek geçebilir ve bu eşsiz güzelliğin tadını doyunca çıkarabilirsiniz. Enteresan hikâyesi ve eşsiz güzelliğiyle dillere destan olan Kleopatra plajında kuma ve denize doyarsınız. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan turunç köyü Marmaris’e yirmi bir kilometre uzaklıktadır. Hem deniz hem de karayolu ile ulaşabileceğiniz köyde, her türlü konfora sahip turistlik tesisler mevcuttur. Marmaris’e elli kilometre uzaklıkla yer alan Bozburun Köyü Çam, Keklik balı ve çiçekleriyle ünlüdür ayrıca bin yıllık bir ağaca ev sahipliği yapmaktadır. Dünyada çok az sayıda eşine rastlanan özel bir orman türü bulunmakta olan Günnücek Marmaris’e iki kilometre uzaklıktadır ve bu ormandan elde edilen yağ ilaç yapımında kullanılmaktadır.

 

Günlük gezi teknelerinin uğrak noktası olan Fosforlu Mağarası berrak Suları ile meşhurdur. Sizlerde bu güzel ilçeye gelerek tüm bu güzellikleri keşfettikten sonra asla buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Burada devreye giren Marmaris emlak fiyatları araştırması yaparak sizlere Marmaris satılık daire imkanı sunan firmalar sayesinde bir ev alarak hayatınızın geri kalanını bu güzel beldede geçirmeye başlayabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir