Memura Ek Derece Geliyor

0

Başbakan Davutoğlu, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlayanlara ek derece verileceğini ve seçimden sonra ilk işlerinin bu olacağını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyük Anadolu Oteli’nde düzenlenen Memur-Sen Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Uzun zamandır gündeme getirilmekte olan ek derece talebi konusunda, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlamış olanlara da 1 derece ek derece verilmesi konusunda prensip kararı aldık. Seçimden sonra atacağımız ilk adımlardan birisi de bu olacak” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

Sendikal hareketlerde emeğe, adalete duyarlılık şarttır. 1 Mayıs’ı tatil yapan AK Parti hükümetidir. 2010 referandumunda sendikal haklarda devrim niteliğinde düzenlemeler getirdik. Söz konusu işçinin, emekçinin hakları olunca pek çok adımı tereddütsüz attık. Memurluğa ilk adımı atacaklara bir derece kıdem arttırımı vereceğiz. Seçimden sonra ilk işimiz bu olacak. Fazla mesaide de gerekli haklar verilecek.

Memurlara ek derece konusunda seçimden sonra gerekli düzenlemeyi yapacağız.

Memur-Sen sadece bir sendika değil aynı zamanda demokrasiyi savunan önemli kuruluşlardan bir tanesidir. 28 Şubat’ta beşli çeteyi görüdk ama Memur-Sen baskılara boyun  eğmedi. Ben buradayım emeği savunduğum kadar demokrasiyi de savunurum dedi.

“GEZİ PROVAKASYONUNA KARŞI HEP AYAKTAYDI”

Kapatma davasına, gezi provokasyonuna karşı hep ayaktaydı. Darbelere direndi. Biz milletin karşısında emir alan durumdayız. Millet emreder biz yaparız.

Yeni Türkiye derken dediğimiz şey: Eskimeyen geleneği yeni Türkiye vizyonuyla birleştireceğiz.

“MEMURLARIMIZ MİLLETİN EMRİNDEDİR PARALEL YAPILARIN, İMAMLARIN DEĞİL”

Memurlarımız ve kamu yönetimi olarak sadece  milletimizin emrindedir. Dışardaki paralel yapıalrın emrinde olmalarına izin asla verilmez.
Amir olan millet memur olan devlettir.
Her sandıkta mücadele edeceğiz millet kime amirlik izni verirse yetki onda olacak. Yetkiyi milletten almadan amirlik taslayanlara da bu millet gereken cevabı verecek.

“TÜRKİYE’DE MİLLİ OLMAYAN HİÇBİR ŞEY KALMAYACAK”

Mescid-i Aksa hepimizin onurunun sembolüdür. Mehmet Akif’in de dediği gibi hepimizin rüyasıdır. Hiçbir haksızlığa karşı susmayacağız. O işgal altındayken hiçbirimiz rahat değiliz.
Seçim beyannamemizi okuyanlar göreceklerki insan onuru ve demokrasi yanında millileşme en önemli unsurdur. İnsan ve milli onuru aynıanda bulundurmak üzere millileşme kampanyası oluşturuyopruz. Milli muharip uçak, milli savaş gemisi, milli bölgesel uçak, Hürkuş Altay 2018’de geliyor. Piyade tüfeği, milli aşı. milli plazma hepsi gerçekleşiyor. Bu memlekette milli olmayan hiçbirşey olmayacak.

“YENİ TÜRKİYE ZİLLET DEĞİL İZZET DEVLETİDİR”

Bütün bu milli projeler gerçekleştirilirken en büyük katkı memurlardan gelecek. milliyetçilik hakkında nutukl atanlar onların döneminde bir tank revizyonu için namerde muhtaç kaldığını hatırlasınlar. 12 yıllık iktidarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlık döneminde büyük aşama kaydetti. Yeni Türkiye zillet değil izzet devletidir.

“KİMSE BİZE TEPEDEN KONUŞAMAZ”

“İster taşıdığı dini kimlikle Papa ister Avrupa’da son dönemde artan ırkçılığın neredeyse sesi haline gelmiş olan Avrupa Parlamentosu kimse bize tepeden konuşamaz, kimse bize kibirle konuşamaz. Kibirle konuşana izin vermeyiz” dedi.

“BİZİMLE KONUŞACAK OLAN GÖZ MESAFESİNDEN KONUŞACAK”

Davutoğlu, “Bizimle konuşacak olan göz mesafesinden konuşacak. Bizimle göz mesafesinden konuşacak olanla herkesle her şeyi tarihi de geleceği de konuşuruz. Ama bir milim dahi göz mesafesinin üstüne çıkanla hiçbir şey konuşmaz, hiçbir gücün karşısında eğilmeyiz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir